שתף קטע נבחר

תושבי כפר יונה הפגינו נגד בניית בית ספר חרדי

בכפר יונה יש מי שחושש שהקמת בית ספר חרדי ישנה את צביון היישוב. עשרות תושבים יצאו להפגין. במועצה מרגיעים: "המפגינים הם קומץ המוסת על-ידי פוליטיקאים"

עשרות מתושבי כפר-יונה הפגינו הבוקר (יום ו') והבעירו צמיגים בכביש 57 במחאה על כוונת המועצה להקים קריית חינוך חרדית בשכונה חילונית, "ראש המועצה רוצה לחזק את הקואליציה שלו. לא ניתן להפוך את הישוב לחרדי", אמר חבר המועצה אבישי ברעם.

 

המפגינים נשאו שלטים נגד כוונת המועצה בכביש הראשי המחבר את נתניה לכביש 6 ממזרח. במהלך ההפגנה הגיעו למקום גם תושבים שתומכים בהקמת קריית החינוך. בין הצדדים התפתח עימות פיזי. המפגינים עברו מהכביש המרכזי לביתו של ראש המועצה, אפי דרעי. חבר המועצה, אבישי ברעם, אמר כי מדובר במהלך פוליטי של ראש המועצה שרוצה לחזק את הקואליציה שלו באמצעות החרדים. "אין צורך בקריית חינוך חרדית בלב הישוב".


המפגינים ירדו לכביש (צילום: אבישי ברעם)

 

לדבריו, "לפי התוכניות, המועצה מתכוונת להקים בית ספר חרדי שבו 16 כיתות, שייבנה על 9.5 דונם מאדמות הציבור. ביישוב יש בסך הכל 100 תלמידים חרדים ואין צורך לבנות בית ספר כל-כך גדול עבורם. חבל לבזבז את 18 מיליון השקלים שקיבלנו ממפעל הפיס לבניית קריה חרדית".

 

תושבים רבים הגיעו לגור בכפר יונה בידיעה שזה יישוב חילוני, "במקום לבנות בית-ספר חרדי לאנשים מבחוץ עדיף לבנות קאנטרי קלאב או כל דבר שישרת את כלל הציבור", אמר חבר המועצה אבישי ברעם. "לא ייתכן שבגלל הקואליציה הרעועה של דרעי, כל הציבור ישלם כדי שהוא ישרוד. נמשיך להפגין פה עד שיבוטלו התוכניות לבניית הקריה".

 

מהמועצה נמסר בתגובה: "אין כל כוונה להקים קריה חרדית בכפר יונה, אלא מבנה חדש לבית הספר היסודי פני מאיר, הקיים כיום במיקום אחר ביישוב. המפגינים הם קומץ המוסת על-ידי פוליטיקאים ובעלי עניין אחרים. מטענות המפגינים עולה ריח של שנאת האחר. בכפר יונה חיים מזה עשרות שנים רוב חילוני ומיעוט חרדי באחווה, ולא נאפשר לקומץ מוסת להפר זאת".

 

עוד נמסר מהמועצה כי "אין כל כוונה להפוך את בית הספר, לקריית חינוך חרדית או לכולל, אלא בית ספר יסודי בלבד. כל הטוען אחרת טועה ומטעה. בית הספר יוקם במקום בית הספר הקיים כבר ביישוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישי ברעם
המפגינים הבעירו צמיגים
צילום: אבישי ברעם
מומלצים