שתף קטע נבחר

הרצח בראשל"צ: איש מהשכנים לא שמע

"כל השישה נרצחו בדקירות. אין סיכוי שלא היה שם רעש ומאבק", אמר גורם בחקירה. למרות זאת, מופתעים במשטרה שאיש מהשכנים לא ראה ולא שמע דבר מהדירה שבה נטבחו ששת בני משפחת אושרנקו

חוקרי היחידה המרכזית במחוז מרכז מנסים לפענח את תעלומת רצח ששת בני משפחת אושרנקו בראשון לציון. לצד השאלות מי רצח ומה היה המניע, עולה שאלה אחת נוספת שעליה אין אפילו לוותיקי החוקרים תשובה - איך קרה שאיש מהשכנים לא שמע ולא ראה כלום. "אני עשרות שנים במשטרה, ומעולם לא נתקלתי בסיטואציה שכזו", אמר קצין בכיר במחוז מרכז.

 

מאז אתמול ב-08:00 בבוקר, כאשר הגיעו חוקרי ימ"ר מרכז, הם החלו לנסות ולאתר עדי ראייה למקרה. בהוראת מפקד המחוז, הם עברו מדירה לדירה בבניין, וגם בדירות שצופות על הבניין ברחוב נורדאו 18. כולם ענו את אותה התשובה: "לא ראינו", "ישנו" ו"שמענו רק את כוחות ההצלה".

 

"הרי בטוח מישהו צריך לראות מכונית שבאה, לשמוע איזו צעקה, משהו יוצא דופן", הסביר גורם בחקירה, "כל השישה נרצחו בדקירות. אין סיכוי שלא היה שם רעש ומאבק".

 

אמש ב-23:00 הגיעו שוב לזירת הרצח פקד ענת קצב ורס"ב חיים מזרחי וצלצלו לאנשים באינטרקום. "זה מאוד מוזר שאין לנו שום עדות חיצונית. אני לא נתקלתי בדבר כזה אף פעם", אמר גורם המעורה בחקירה. בני משפחת אושרנקו יובאו למנוחות ב-17:00 בבית העלמין בקיבוץ גבעת ברנר.

  

גורם ביחידה המרכזית של מחוז המרכז אמר אמש ל-ynet כי "זו עומדת להיות אחת החקירות הסבוכות שידענו מעולם". אמש ערך מפקד מחוז מרכז, ניצב נסים מור, ישיבה עדכון נוספת. החוקרים בונים "פרופיל" לכל אחד מבני המשפחה הבוגרים, הכולל מיפוי חברים ואנשים שעמם אולי היה מסוכסך, איסוף נתונים רפואיים, שיחות עם עמיתים למקום העבודה וכל פרט שיכול לשרטט את דמותו של הקורבן.

 

יחד עם חוקרי המשטרה הגיע הבוקר לדירה בראשון לציון גם פקח השירותים הווטרינריים בעירייה, שמצא את החתול הפרסי שגידלה המשפחה. הוא נלקח לבדיקה ולטיפול במחלקה הווטרינרית. הפקח נשלח למקום בעקבות פנייה ממתנדבת "תנו לחיות לחיות" שהבחינה בשק חול של חתולים במרפסת הדירה.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הביע זעזוע מהרצח בראשון לציון: "אני מבקש להביע כאב וזעזוע עמוק מהרצח המחריד של בני משפחת אושרנקו. אני משוכנע שאני מביע את רחשי הציבור כולו", אמר בפתח ישיבת הממשלה.

 

נתניהו ביקש מהשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', שיעדכן אותו על הצעדים לפענוח "המעשה האיום", כדבריו. הוא ביקש "לשלוח בשם הממשלה כולה את תנחומינו למשפחה וגם לחברנו, השר סטס מיסז'ניקוב, חבר המשפחה איתו שוחחחתי כבר אמש".

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משפחת אושרנקו בימים מאושרים יותר
צילום: פוטו גדי
ראש הממשלה מזועזע
צילום: AP
מומלצים