שתף קטע נבחר

איראן נזכרה: גם ישראל אחראית לפיגוע הקטלני

ארגון סוני הפועל באיראן אמנם לקח אחריות לפיגוע הגדול נגד משמרות המהפכה, אך בטהרן התעקשו להפנות אצבע מאשימה כלפי ארה"ב, בריטניה ופקיסטן. כעת טוענים באיראן שגם "ארגון הביון של ישראל" היו מעורבים במתקפה

אחרי שהאשימה את ארצות הברית ובריטניה בביצוע הפיגוע הגדול אתמול בדרום איראן, טענה היום (ב') הרפובליקה האיסלאמית כי גם ישראל היתה מעורבת במתקפת הטרור. חמישה מפקדים בכירים במשמרות המהפכה נהרגו בפיגוע ועימם 37 בני אדם נוספים.

 

מפקד משמרות המהפכה של איראן, מוחמד עלי ג'עפרי, אמר היום כי ארה"ב, בריטניה ופקיסטן מנהלות קשרים ענפים עם הארגון המוסלמי הסוני שלקח אחריות לפיגוע. ג'עפרי נשאל מה יהיה העונש שיקבלו מבצעי הפיגוע, והשיב כי "מאחורי הזירה הזאת עומדים ארגוני הביון של ארה"ב וישראל. יש לבצע פעולות תגמול כדי להענישם ובעזרת האל אנחנו מקווים שנוכל לעשות זאת".

 

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, אמר כי המחבלים שביצעו את המתקפה מסתתרים כעת בפקיסטן הסמוכה לעיר זהדאן שבה אירע הפיגוע. אחמדינג'אד שוחח בטלפון עם עמיתו הפקיסטני, אסיף עלי זרדרי, ודרש ממנו לאתר, לעצור ולהסגיר את המחבלים.

 

בעבר האשימה איראן את פקיסטן כי היא נותנת מחסה לארגון הסוּני "ג'ונדאללה", שלקח אחריות לפיגוע. ארגון המורדים הסוּני, שמשמעות שמו "צבא האל", פועל באזור ומתעמת דרך קבע עם כוחות הביטחון של המשטר השיעי.

 

למרות נטילת האחריות וההיסטוריה של מחוז בסיסטן בלוצ'יסטן, באיראן הפנו אצבע מאשימה לעבר האויב הרגיל - המערב. ערוצי טלוויזיה רשמיים של ממשלת

איראן דיווחו שעות ספורות לאחר הפיגוע כי בריטניה היתה מעורבת באופן ישיר במתקפה נגד קציני הצבא. משמרות המהפכה האשימו "גורמים זרים" הקשורים לארה"ב ולמעצמות המערב.

 

"אין ספק שהפעולה האלימה והלא אנושית הזאת נעשתה במסגרת אסטרטגיה שטנית של גורמים זרים ואויבי המשטר במטרה לפגוע באחדות השיעית סונית וליצור פילוג בשורות האיראנים", טענו אתמול באיראן. כעת מתברר כי במשמרות המהפכה בטוחים שגם ישראל היתה קשורה לתקרית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מבטיח לנקום. ג'עפרי
צילום: איי אף פי
צילום: AFP
הבכיר ביותר שנהרג. הגנרל נור עלי שושטרי
צילום: AFP
צילום: AP
זירת הפיגוע, אתמול
צילום: AP
מומלצים