שתף קטע נבחר

האב מכר בית ליהודי - הבן נקם עם בקבוק תבערה

מוחמד קאק ונאסר עביסייה, תושבי סילואן, הואשמו ביידוי בקבוקי תבערה לעבר יהודים ביום הכיפורים. המניע, לפי החשד - אביו של קאק מכר את בית המשפחה ליהודים ב-2003

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר כנגד מוחמד קאק, בן 30, ונאסר עביסייה, בן 22, שניהם תושבי הכפר סילואן שבמזרח ירושלים, המואשמים כי ביום הכיפורים האחרון, שהתאפיין בכמה התפרעויות של ערבים במזרח ירושלים, זרקו שני בקבוקי תבערה לעבר יהודים בעיר.

 

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד שמואל הרבסט מפרקליטות מחוז ירושלים, המניע למעשה הוא מכירת בית משפחתו של קאק על ידי אביו לקבוצת יהודים בשנת 2003. קאק חש מרמור וזעם כלפי אביו וכלפי המתיישבים המתגוררים בבית, והחליט לנסות ולפגוע בהם ביום הכיפורים.

 

כתב האישום מתאר כיצד קאק הכין בערב יום כיפור שני בקבוקי תבערה, ופנה לעביסייה כד שיצטרף אליו. השניים הכינו את בקבוקי התבערה ויידו אותם לעבר הבית. הם פגעו בערימת אשפה סמוכה והבעירו אותה.

 

בכתב האישום נטען כי במעשיהם, ייצרו השניים בקבוקי תבערה שבכוחם להמית אדם או להזיק לו. הם מואשמים בייצור נשק ובהצתה.

 

עוד נטען בכתב האישום כי כעשרה ימים לאחר מכן הדריך קאק את עביסייה איך להכין בקבוק תבערה נוסף. בהתאם להנחיות אלו, הכין עביסייה את הבקבוק והשניים זרקו שוב על הבית את בקבוק התבערה כאשר הבקבוק פגע באדמה ונדלק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עימותים בעיר העתיקה, יום כיפור
צילום: AP
מומלצים