שתף קטע נבחר

אחרי מחדל הראיות: הפדופיל הורשע בהסדר הטיעון

חיים עטר, שנעצר בעקבות עדותו של נער על גברים שהכיר ברשת, הודה והורשע בתקיפה של שלושה קטינים בלבד ויישלח למאסר מופחת. אתמול נחשפה ב-ynet עסקת הטיעון עמו - לצד מחדל מחיקת הראיות שהוביל אליה

יוחסו לו מגעים אסורים עם 65 נערים. כתב האישום המקורי נגדו כלל אונס של תשעה מהם. הבוקר (יום ג') אומץ בבית-המשפט הסדר הטיעון עם חיים עטר, שנחשף אתמול ב-ynet, במסגרתו הוא הודה והורשע בשלושה מעשים בלבד - אשר בוצעו בהסכמה - בדרך למאסר מופחת.

 

בית-המשפט המחוזי בתל-אביב אימץ את ההסדר ושלח את עטר לתסקיר של שירות המבחן, אשר יקבע את רמת מסוכנותו המינית. על פי ההסכמות בין הצדדים, ירצה עטר חמש שנות מאסר בפועל. עורך דינו, חי הבר, אמר עם סיום הדיון כי מרשו "מביע חרטה עמוקה על מעשיו, מבין את הטעות שעשה ומתכוון לשקם את חייו". 

 

חיים עטר נעצר במסגרת מה שפורסם כ"פרשת הפדופילים הגדולה", אשר נחשפה

 בעקבות עדותו של נער בן 13 על גברים שהכיר באינטרנט - שם כינה עצמו "שמולמולון". העדויות פתחו תיבת פנדורה והובילו לגל מעצרים, כאשר עטר - ששמו הותר לפרסום לבקשת ynet והמשטרה - נחשב לבכיר ולמסוכן שבין החשודים בפרשה. המשטרה מצאה ברשותו תמונות, רשימות וראיות מפלילות אחרות. ואז התרחש המחדל.

 

חוקר במשטרה, כפי שנחשף אתמול ב-ynet, מחק בטעות את ה"אוצר" שנתפס אצל החשוד כפדופיל כבד. בדו"ח שהגיש הוא פירט, כי קיבל אליו את הכונן הקשיח לצורך העתקתו לכונן המשטרתי, אולם לאחר תחילת ההעתקה נתגלו קטעים פגומים בדיסק המשטרתי, התוכנה "נתקעה" וההעתקה הופסקה. לאחר מכן נעשה ניסיון לבצע העתקה נוספת של הדיסק במכשיר אחר - אולם גם שם לא ניתן היה להעתיק את הדיסק, עקב תקלה בדיסק המשטרתי.

 

הטעות מביכה עוד יותר, לאחר שהחוקר הוסיף

 וכתב כי מכיוון שמדובר במכשיר חדש, אשר נמצא במשטרה רק ימים ספורים, נעשתה טעות והדיסק חובר לחיבור ההעתק לצד המקור. כתוצאה מכך נמחק כל החומר שהיה על הדיסק הקשיח, ובמקומו הועתק החומר מהדיסק המשטרתי אל הדיסק הקשיח. במשטרה הודו בטעות אנוש, אולם טענו כי בפרקליטות ידעו עליה עוד בטרם הוגש כתב האישום המקורי.  

 

נציגי התביעה, גיא גורן ומוריה גרין, סירבו להתייחס למחדל המשטרתי שהביא להסדר הטיעון, ורק מסרו כי בעתיד, כל הפרטים בנוגע לסיבה שבעטיה נחתם יימסרו לבית-המשפט.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חרטה עמוקה: חיים עטר
צילום: ירון ברנר
מ-65 ל-3: הפדופיל בתמונה ישנה
עו"ד חי הבר
צילום: עמית מגל
מומלצים