שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עם הפנים לצרכן: ארדן מציע לייקר את החשמל
  בסיור שערך בתחנת הכוח באשקלון אמר השר לאיכות הסביבה כי העלאת מחירי החשמל תקטין את הצריכה וכתוצאה מכך גם תביא להקטנת הפליטות. "מחירי חשמל זולים תורמים לשימוש מוגבר בחשמל ולכן בישראל הביקושים עולים כל שנה"

  "יש להעלות את מחירי החשמל, בין היתר כדי לגרום להקטנת הביקושים, להוריד את רמת הצריכה ובכך לתרום להקטנת הפליטות". כך אמר היום (ג'), השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, בביקור שערך בתחנת הכוח הפחמית רוטנברג, בדרום אשקלון.

   

  בפגישה שקיים עם מנכ"ל חברת החשמל, עמוס לסקר, הוצגה בפני ארדן השוואה עולמית של מחירי החשמל, ממנה עלה כי החשמל בישראל זול באופן משמעותי

  בהשוואה עולמית. בתגובה אמר ארדן כי מחירי חשמל זולים תורמים לשימוש מוגבר בחשמל ולכן בישראל הביקושים עולים מדי שנה בהיקפים שאינם ידועים בעולם המערבי.

   

  הוסיף כי מחיר החשמל כיום מעוות, מאחר שאינו מגלם את הנזקים הסביבתיים והבריאותיים שייצור החשמל גורם להם. "מחיר החשמל צריך להיות דיפרנציאלי כך שלא תהיה פגיעה באוכלוסיות החלשות, ומי שצורך הרבה יותר חשמל ישלם את מחירו האמיתי. כדי להביא לתוצאה זו, חברת החשמל יכולה לנצל את גודלה ושליטתה במשק החשמל ולקדם בדחיפות התקנת מונים דיגיטליים לכל אוכלוסיית המדינה ובכך יתאפשר ניהול ביקושים אמיתי בשעות צריכת השיא שיוביל לחיסכון. אם כך תפעל חברת החשמל היא תמצא אותי ואת המשרד להגנת הסביבה לצידה", אמר.

   

  השר להגנת הסביבה הציע ללסקר להכין יחדיו תוכנית לאומית להתייעלות אנרגטית והתחייב להילחם ליישומה.

  "כמו שאתם מכינים תוכנית להקמת יחידות ייצור חשמל בתוכנית הפיתוח למשק החשמל, הכינו גם תוכנית להתייעלות אנרגטית שתביא לחיסכון בחשמל, ואני אלחם על הגשמתה בממשלה". מנכ"ל חברת החשמל אמר בתגובה: "אנו מוכנים להרים את הכפפה בתיאום עם משרד התשתיות הלאומיות".

   

  כמו כן שמע ארדן על פעולותיה של חברת החשמל בנושא איכות הסביבה ונחיצותה של תחנת כוח פחמית נוספת. בדיון על הצורך ביבוא גז טבעי מנוזל (LNG) אמר ארדן כי מדינת ישראל היא זו שצריכה לדאוג ליבוא עבור כלל המשק וחברת החשמל צריכה לדאוג לצרכיה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים