שתף קטע נבחר

ביהמ"ש העליון: "המרעיבה" תשוב למאה שערים

הפרקליטות טענה כי האם הנאשמת בהרעבת בנה מסכנת את ילדיה ודרשה הפרדה, "האם המרעיבה" ערערה על החלטת ביהמ"ש המחוזי להרחיקה מהשכונה החרדית בי-ם. התוצאה: הישג לאם, שתיאלץ להסכים לביקור אצל רופא 3 פעמים בשבוע

בית המשפט העליון מחזיר את "האם המרעיבה" לשכונת מאה שערים. שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר דחה היום (ד') את ערעור הפרקליטות, שביקשה להרחיק את האם הנאשמת בהרעבת בנה מילדיה, וקיבל את ערעור סנגוריה שביקשו לא להרחיקה משכונת מאה שערים, בה היא מתגוררת. בכך, הפכו השופטים את החלטת בית המשפט המחוזי.

 

"המשיבה לא תופרד מילדיה ותורשה להתגורר עמם בבית המשפחה בשכונת מאה שערים", קבע השופט, "זאת בכפוף להבאתם לביקורת רופא שלוש פעמים בשבוע, בנוכחות נציג שירותי הרווחה". לצד זה, הורה השופט כי האם הנאשמת בהרעבת בנה "תשהה בתנאי מעצר בית מוחלט ובפיקוח מלא של ארבעה מפקחים".

 

פרקליטיה של האם, עורכי הדין דוד הלוי וראובן בר-חיים, אמרו ל-ynet בתגובה כי "החלטת בית המשפט העליון מהווה ניצחון ענק למרשתנו". לדבריהם, ההחלטה "דוחה מכל וכל את דרישתה העיקרית והבלתי מתפשרת של המדינה להפריד בין מרשתנו לילדיה ובאותו הינף קולמוס מבטלת למעשה את המגבלות שהטיל בית המשפט המחוזי על שחרורה, לרבות חיובה של מרשתנו בטיפול פסיכיאטרי, חיובה לשכור אחות כמפקחת עליה וחיובה לעקור עם משפחתה ממאה שערים. אכן טחנות הצדק טחנו אולי לאט - אבל בצדק".


"האם המרעיבה" בדיון בערעור (צילום: גיל יוחנן) 

 

הפרקליטות טענה בערעורה שנדחה כי "רק בהפרדתה של המשיבה מילדיה - תוך מתן אפשרות לביקורים מפוקחים, יש כדי לתת מענה הולם למסוכנותה". לטענת הפרקליטות, המסוכנות שנשקפת מהאם "אף מתגברת"

לנוכח העובדה שהיא ומשפחתה "אינם משתפים פעולה עם גורמי הרווחה כפי שנקבע על ידי בית המשפט המחוזי".

 

בתום דיון שנערך בשבוע שעבר בנוגע לערעור הפרקליטות על ההחלטה שלא להרחיק את האם מילדיה, פתחה האם במונולוג בפני השופט יורם דנציגר: "כל מה שנאמר עליי הוא שקר וכזב. המלאכים הקטנים האלה לא צריכים לסבול כמו שהם סובלים".

 

"אני רוצה לדבר על דבר שכל אמא שיש לה ילדים יודעת. הילדים שלי עוברים עכשיו ייסורים שאין ילדים אחרים שעוברים זאת. הילדים שלי סובלים", סיפרה לבית המשפט. לדבריה, "גם בתקופה שבה טיפלתי בבני ח', הייתי חוזרת לילדים בכל ערב ובכל בוקר. הילדים שלי קיבלו כל חייהם את כל תשומת הלב. במהלך הפרשה הזאת הם עברו סיוטים ולא נתתי להם לעבור זאת. הייתי מביאה אותם מדי פעם לבית החולים, במיוחד כאשר טיפלתי בבני הקטן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנאשמת ועורך דינה בבית המשפט
צילום: דודי ועקנין
מומלצים