שתף קטע נבחר

אליעזר שקדי מונה למנכ"ל אל על

מפקד חיל האוויר לשעבר גבר על שני המועמדים האחרים - מומו לירן וגיורא בר-דעה. הוא יחליף בינואר 2010 את חיים רומנו, שפרש מתפקידו בראשית ספטמבר

אלוף (במיל') אליעזר (אלי) שקדי, מפקד חיל האוויר לשעבר, מונה אתמול (ד') למנכ"ל הבא של חברת אל על. כך החליט דירקטוריון החברה שהתכנס אתמול אחר הצהריים. בכך צפוי שקדי להחליף את חיים רומנו, מנכ"ל החברה מ-2005, שהודיע בתחילת ספטמבר כי הוא מסיים את תפקידו. שקדי גבר על שני המועמדים האחרים - מומו לירן וגיורא בר-דעה. 

 

 

שקדי (52), נשוי ואב לשלושה, כיהן כמפקד חיל האוויר בין השנים 2008-2004, בין היתר בזמן מלחמת לבנון השנייה. הוא בעל תואר ראשון בהצטיינות במתמטיקה ובמדעי המחשב מאוניברסיטת בן גוריון ובעל תואר שני בהצטיינות בניהול מערכות מאוניברסיטת NPS שבמונטריי-קליפורניה.

 

על פי אתר חיל האוויר, "במהלך שנות שירותו בחיל צבר האלוף שקדי למעלה מ-3,000 שעות טיסה על מגוון מטוסים ומסוקים, השתתף כטייס, כמתכנן וכמבצע בפעילויות מבצעיות רבות והפיל שני מטוסי אויב במבצע 'שלום הגליל'". 

 

כאמור, בתחילת ספטמבר הודיע רומנו כי הוא פורש מתפקידו בחברה אחרי 4.5 שנים בכיסא המנכ"ל - חצי שנה לפני סיום כהונתו. מאז ראיין היו"ר, עמיקם כהן, כ-50 מועמדים פוטנציאלים, ושלושה מהם הגיעו לשלב החלטת הדירקטוריון הסופית. 

 

קדמו לרומנו בתפקיד עמוס שפירא, כיום מנכ"ל סלקום, יואב פלשדו, ורפי הר לב - גם הוא טיס יוצא חיל האוויר. טיס נוסף שכיהן בסוף שנות ה-70 בראשות אל על הוא מרדכי (מוטי) הוד - המפקד השביעי של חיל האוויר. 

 

יו"ר אל על, כהן, בירך את מנכ"ל הנבחר בברכת הצלחה. כהן ומועצת המנהלים של החברה הודו לחיים רומנו על פעילותו לקידומה של חברת אל על בחמש השנים האחרונות ואיחלו לו הצלחה בהמשך דרכו. 

 

שקדי יחל בחודשיים הקרובים בחפיפה והיערכות לתפקיד עם המנכ"ל היוצא רומנו, וצפוי להיכנס לתפקידו בינואר 2010.

 

בראיון שערך ב"כלכליסט" לפני כחצי שנה, אמר רומנו, בתגובה לפרסומים לא רשמיים שלפיהם שקל לעזוב את החברה בשנה שעברה: "מי שממנה את המנכ"ל הוא הבעלים, ומי שמשחרר אותו הוא הבעלים. כשהסתיימה 2007 והרווחנו, באו אליי כל מיני יועצים ואמרו: 'זהו, עכשיו תברח, כי אנחנו יודעים ש־2008 הולכת להיות שנה קשה'. אבל זה לא החינוך שגדלתי עליו".

 

רומנו הוסיף: "אתה לא בא למקום ואומר 'רגע, קשה לי' ואז קם והולך. זה לא עובד ככה. אני מתמודד. אם אקום ואלך, מה יעשו העובדים? מה יעשו המנהלים שקראתי להם וסומכים עליי שאוביל אותם? יש לי מחויבות לעובדים, לבעלים, לחברה וללקוחות".


פורסם לראשונה 21/10/2009 17:39

 

בהכנת הכתבה השתתפו גולן חזני ויסמין גיל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אליעזר שקדי
צילום: ניב קלדרון
מומלצים