שתף קטע נבחר

מצרים לחמאס: הסכם הפיוס לא לדיון - תחתמו

אבו מרזוק: עדיין אין מועד מתוכנן לביקור משלחת למאס בקהיר. לחץ על אבו מאזן להכריז חד-צדדית על בחירות בינואר

מצרים ממשיכה במאמצים נואשים אחרונים כדי לשכנע את החמאס לחתום על הסכם הפיוס. המצרים הבהירו לחמאס כי מסמך הפשרה שהוגש להם, וכבר נחתם על ידי הפתח, אינו נתון כלל דיון - ורק חתימתם עליו נדרשת. כך אמר אתמול (יום ד') סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, ד"ר מוסא אבו מרזוק. יחד עם זאת, ציין אבו מרזוק כי לפי שעה אין כל מועד לביקור צפוי של משלחת חמאס לקהיר, לשם הדיון או החתימה על ההסכם.

 

במקביל, ממשיכים בפתח וברשות ללחוץ על הנשיא הפלסטיני אבו מאזן להכריז באופן חד צדדי על קיום בחירות בינואר. הערכה היא כי אם עד תחילת השבוע לא תושג פריצת דרך במגעים לפיוס, יכריז אבו מאזן בסופו של דבר על קיום בחירות ב-25 בינואר - אולם ברשות, כמו גם בחמאס ובמצרים, אומרים כי הדבר לא יהיה בבחינת סוף פסוק.

 

בתוך כך, לא נראה כי בשטח הצדדים ערוכים לפיוס, וברצועת עזה ממשיך החמאס להתנהל באופן עצמאי. לאחר פתיחת מכללה לשוטרים בשבוע שעבר, מינתה באחרונה ממשלת החמאס תובע כללי, שאף נשבע אמונים בפני ראש ממשלת הרצועה, איסמעיל הנייה. המינוי נכנס לתוקפו ברצועה למרות שעל פי אחד מחוקי היסוד ברשות, מינוי תובע כללי דורש אישור של נשיא הרשות.

 

בחמאס גם ממשיכים בסדרת השתלמויות למפקדי מנגנוני הביטחון ברצועה. כמו כן, ביצע  בימים האחרונים משרד הפנים ברצועה שורה של מינויים חדשים והעברת קצינים ומפקדים מתפקיד אחד לאחר, ומאזור אחד לאזור אחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מרזוק. רק לחתום
צילום: איי פי
אבו מאזן. בחירות ב-25 בינואר?
צילום: AFP
מומלצים