שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אש ועשן - המכונית הזולה בעולם מתלקחת

  יצרנית המכונית הזולה בעולם, חברת טאטא ההודית, בלחץ. שלוש מכוניות נאנו, המכונית שאמורה לחולל מהפיכה בשוק הרכב העולמי עם תג-מחיר של 2,000 דולר, התלקחו באופן ספונטנית. קריאה לתיקון דחוף? ההודים עדיין מהססים

  האם התגלתה בעיה מסוכנת וסדרתית במכונית הזולה בעולם ? יצרנית הרכב ההודית טאטא, אשר מבטיחה לשנות סדרי עולם בשוק הרכב העולמי, חוקרת בימים אלה את הסיבות להתלקחות שלוש מכוניות שונות מדגם נאנו, הנמכרות בהודו במחיר של כ-2,000 דולר (כ-7,000 שקל). לפי החשד והערכות מוקדמות, ההתלקחות נגרמה כתוצאה מקצר ברכיב הנמצא בסמוך למתג ההתנעה של המכונית.

   

  עיתון הטיימס ההודי מדווח היום כי בטאטא החליטו לבצע בדיקה של כל המכוניות שיוצרו ועדיין לא נמסרו ללקוחות, במטרה לנסות ולאתר תקלה אפשרית במערכת החשמל. מכוניות שכבר נמסרו ללקוחות ייבדקו באופן מיידי. עם זאת, בטאטא מדגישים כי - בינתיים לפחות - לא מדובר בקריאה רשמית לתיקון חוזר, אלא בביקורת מונעת בלבד.


  השקת הנאנו בינואר 2008 (צילום: AP)

   

  "אנחנו לא מאמינים שזו בעיה גנרית, ולכן לא שוקלים לבצע קריאה לתיקון", כך אמר דובר טאטא לעיתון שפנה לקבל תגובה על הידיעות. "עם זאת, ייתכן ונבצע בדיקת מנע במכוניות שיימסרו ללקוחות או כבר נמסרו. אך ורק כאמצעי מנע", הוסיף והבהיר הדובר.

   

  כדאי להזכיר כי רק לאחרונה נאלצה יצרנית הרכב פורד להכריז על קריאה לתיקון בגין חשש להתלקחות של יותר מ-14 מיליון מכוניות, באחת מקריאות התיקון הגדולות בהיסטוריה. קריאה זו, שהחלה עוד בשנת 1998, הפכה רלוונטית גם לשוק הישראלי בשבוע שעבר, לאחר שדלק מוטורס הודיעה כי במסגרת קריאה לתיקון של 4.5 מיליון מכוניות, נכללות גם 2,009 מכוניות ששווקו בישראל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים