שתף קטע נבחר

באמצע טקס בכותל: טירונים הניפו שלט נגד פינוי

טקס ההשבעה של טירוני גדוד שמשון הפך למפגן פוליטי, כאשר מספר חיילים ובני משפחות הניפו שלטים "לא מפנים את חומש". צה"ל: "זה אירוע חריג. שוקלים את המשך שירותם בחטיבה"

צה"ל שוקל להדיח מחטיבת כפיר חיילים שהניפו אמש (יום ה') שלטים שבהם נכתב "גדוד שמשון לא מפנה בחומש" בשיאו של טקס השבעה בכותל. בחודשיים האחרונים השתתף הגדוד בפינוי של מתנחלים מההתנחלות המפונה.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר באירוע משמעתי, חריג ומביש, אשר יטופל. מח"ט כפיר אלוף משנה אורן אבמן, אף ישקול את המשך שירותם בחטיבה". 


באמצע הטקס, הניפו שלטים (צילום: מירי צחי, באדיבות "חומש תחילה")

 

האירוע המביך התרחש בשיאו של טקס השבעה בכותל לעיני המפקדים, בני המשפחות ואורחים שהגיעו. כמה טירוני גדוד שמשון הניפו שלטים שבהם נכתב: "לא מפנים את חומש". גם כמה מבני המשפחות הצטרפו והניפו שלטים דומים. אמו של אחד החיילים שהרים שלט אמרה: "אנחנו לא מתנחלים, אבל אנחנו גאים בילדים שלנו ובזה שהם לא רובוטים. הם התגייסו לצבא לשירות צבאי כדי להילחם באויב ולא ביהודים".

 

אח של אחד הטירונים שהניפו את השלטים אמר ל-ynet: "הם לקחו את הסיכון, וידעו איזה סיכון הם לוקחים. אחי נלחם להיות קרבי. האידיאולוגיה הביאה אותו לצבא להילחם באויב ולא באחינו היהודים". לדברי האח, "זה תקופה ארוכה יש בגדוד שמשון תסיסה. גם הטירונים יודעים שהם הולכים ליפול לעסק חרא. אין חסימות, אין כמעט מעצרים, והם הולכים 'להילחם' נגד מתנחלים".

 

האח מספר שהחיילים "התכוננו לזה לא מעט זמן. הם ידעו שזה יכול להרוס להם את השירות. כאשר המח"ט דיבר, הם הרימו שלטים ואנחנו יחד איתם. הקצינים היו די בשוק. אנחנו גאים בהם מאוד, אנחנו לא אנשים פוליטיים. אני שירתתי בשירות קרבי ולמזלי השתחררתי לפני ההתנתקות. זה היה מה שהם מאמינים בו".

 

גורמים בצה"ל אמרו ל-ynet כי "700 חיילים, בני משפחות ואורחים היו בטקס. מספר חיילים בודדים הניפו את השלטים, וזה מה שייזכר". 

 

ארגון חומש תחילה מסר בתגובה: "אנחנו מברכים את חיילי גדוד שמשון ואת רוחם הציונית הבריאה. חיילי גדוד שמשון מחזירים את הגאווה לצה"ל, ומראים שבשונה מאנשים כגדי שמני ונועם תיבון, יש אנשים שהפיקו את הלקח מהשתתפותו של צה"ל בגירוש ופינוי של יהודים". ועד תושבי השומרון הוסיף: "אנחנו מצדיעים ללוחמי שמשון. על צה"ל להילחם באויב ולא באחים יהודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרגע שייזכר מטקס ההשבעה
צילום: מירי צחי, באדיבות "חומש תחילה"
מומלצים