שתף קטע נבחר

כהונת דיסקין הוארכה; רה"מ: בצומת עצבים מרכזי

ראש הממשלה נתניהו אמר לשרים: "ביקשתי להאריך את כהונתו של יובל, כי הוא נמצא בצומת עצבים מרכזי, שבו יש לו חלק ותפקיד ייחודיים"

עוד שנה בראשות השב"כ: הממשלה אישרה היום (א') את הארכת כהונתו של ראש השב"כ, יובל דיסקין, בשנה נוספת ממאי 2010 עד מאי 2011.

 

בדיון שנערך בטרם ההצבעה בממשלה, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "ביקשתי להאריך את כהונתו של יובל, כי הוא נמצא בצומת עצבים מרכזי, שבו יש לו חלק ותפקיד ייחודיים". עוד אמר נתניהו: "יובל עושה עבודה מעולה לביטחון המדינה. השנה הנוספת הזאת תיתן לי אפשרות לבחון אנשים שיוכלו להיכנס לנעליו בעתיד".

 

שר הביטחון, אהוד ברק, שיבח גם הוא את ראש השב"כ והמליץ להאריך

את כהונתו: "אני עוקב מקרוב אחרי דיסקין בעשר השנים האחרונות. מדובר באיש מעולה, מנוסה ומקצועי, עם אינטגריטי ועומק שיתוף פעולה עם צה"ל המתאים לדפוסי האיומים בשנים האלה. יובל דיסקין הוא איש חיובי ביותר ודוגמה למשרת ציבור".

  

השר המופקד על שירותי המודיעין והוועדה לאנרגיה אטומית, דן מרידור, הוסיף: "הארכת הכהונה של ראש השב"כ היא הליך חריג. בדרך כלל רצוי שבתוך חמש שנים הוא יוחלף, אבל כאן מדובר באיש ואדם מיוחד, איש מופת, איש מקצוע".

 

דיסקין נכנס לתפקידו במאי 2005. הוא החליף בראשות השב"כ את השר לשעבר, אבי דיכטר - שכיהן בתפקיד חמש שנים. קודם לכן כיהן דיסקין כסגן ראש השב"כ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
דיסקין. לשנה שישית בתפקיד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים