שתף קטע נבחר

תנועת אומ"ץ למשטרה: חקרו את 'פרשת פנאן'

בדרך לחקירת משטרה? התנועה המייצגת מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי הגישה תלונה רשמית למשטרה: "יש חשדות להיבטים פליליים בפרשה". כמו כן, נשלחה פנייה לשרת החינוך, לימור לבנת, על מנת שתורה על הקמת ועדת בדיקה ציבורית

בדרך לחקירת משטרה בפרשת פנאן? תנועץ אומ"ץ, המייצגת אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, הגישה היום (א') תלונה למשטרה בפרשת בנק ההשקעות של מוני פנאן, אותה חשפנו כאן ב-ynet. במקביל, התנועה גם תובעת להקים ועדת בדיקה ציבורית מקצועית לכל הפרשה.

 

 

התלונה הוגשה הבוקר לראש אגף החקירות של משטרת ישראל, ניצב יואב סיגלוביץ', בתביעה לחקור את החשדות להיבטים פליליים בהתנהלות הבנק הפרטי, לכאורה, אותו ניהל מנהל מכבי תל אביב המנוח, מוני פנאן.

 

בפניית אומ"ץ נאמר בין השאר: "קיים חשש, כי המדובר הוא, בין היתר, בפעילות של השוק האפור המקומי ולא רק בהשקעות זרות כושלות.

 משום כך יש צורך לחקור את הפרשה עד תום ולגבות עדויות מכל המעורבים בה. חקירת רשות המיסים בחשד שנעשו עבירות מס חמורות בגין העברת כספים במזומנים ואי דיווח לשלטונות המס, אינה צריכה למנוע את חקירת המשטרה על ההיבטים הפליליים, לכאורה, שהינם בסמכות המשטרה".

 

במקביל, פנתה התנועה, באמצעות היועצת המשפטית להנהלה, עו"ד גליה גבעולי, לשרת התרבות והספורט, לימור לבנת, בבקשה להקים ועדת בדיקה ציבורית מקצועית בפרשה זו. בפניה נאמר: "בהדרגה עולים בכלי התקשורת פרטים נוספים על הסתבכותו של מוני פנאן, מנהל הקבוצה המנוח של קבוצת מכבי תל-אביב ועל "בנק ההשקעות" שניהל, ובו שחקנים שנהגו, לכאורה, להשקיע סכומי כסף גדולים.

 

"עוד עולה, מכלי התקשורת כי פנאן לא הצליח להחזיר את הכסף לאותם שחקנים שהשקיעו אצלו, ואחדים מהם אף דרשו זאת ממנו. זאת ועוד, על פי החשדות, המשקיעים היו לא רק שחקני הקבוצה, אלא גם שחקנים מקבוצות יריבות ואף שופטי כדורסל בכירים. לפיכך, אנו פונים אלייך,

 כשרה האמונה על הספורט בישראל, בבקשה להקים ועדת בדיקה ציבורית מקצועית".

 

בהמשך הפניה נכתב: "יש לבדוק את שאירע בשנים שפנאן שימש כמנהל מכבי תל אביב, את רמת מעורבות ענף הכדורסל הישראלי בבנק ההשקעות ואם מעבר להשקעות כספיות היו גם טובות הנאה כספיות. זאת ועוד, יש לבדוק האם יש בסיס לשמועה, שההתנהלות של פנאן היתה ידועה לאישים בכירים בהנהלת הקבוצה ולגורמים חיצוניים שונים שלא התערבו כדי להפסיק את הפעילות הפיננסית הלא חוקית".

 

לסיכום, מבקשת תנועת אומ"ץ: "ענף הכדורסל הינו ענף הקרוב לליבו של הציבור בישראל, ולפיכך ישנה חשיבות מכרעת להתערבותך המיידית על ידי הקמת ועדת בדיקה שתחקור את ענף הכדורסל, תיתן המלצות לתיקון הנזקים ותאפשר לענף לצאת לדרך חדשה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוני פנאן ז"ל
צילום: חגי אהרון
מומלצים