שתף קטע נבחר

ארה"ב: נייטרליות רשת יוצאת לדרך

נציבות התקשורת הפדרלית בארצות הברית החלה בתהליך אישור חוק שיאסור על ספקיות אינטרנט לחסום תכנים חוקיים כמו שיחות VoIP ,שפוגעות ברווחים שלהן

נציבות התקשורת האמריקנית, ה-FCC, אישרה חוק המונע מספקיות תקשורת לבצע חסימות לתכנים ברשת על בסיס אופי התוכן והרווח שהוא מספק להן.

 

הצעת החוק תצא לציבור האמריקני למשוב בחודשים הקרובים, עד ה-14 בינואר 2010, אז תעבור הנציבות על המשוב ותקבל הצעות נוספות עד מרץ. באביב הבא צפוי החוק לעבור את האישור הסופי.

 

אסור לחסום תוכן

החוק מאפשר לספקיות תקשורת לבצע ניהול תעבורה "סביר", להקלה בעומסים, ניקוי וירוסים או ספאם, וחסימת תוכן בלתי חוקי כמו פורנוגרפית קטינים או תוכן שמוגן בזכויות יוצרים. אסור יהיה לספקיות לחסום תוכן חוקי.

 

שניים מחברי ה-FCC, מהמפלגה הרפובליקנית, אמרו שאינם חולקים את דעת הרוב בנוגע לתוכן החוק, ולכך שהממשלה צריכה להתערב בתיקון האינטרנט. הם  גם מבקשים לבחון האם ל-FCC זכות חוקית לפקח על תעבורת הרשת. עם זאת חמישה תמכו בתהליך יצירת החוק ללא מתנגדים, ואילו ההצבעה על הנוסח עצמו עברה ברוב של שלושה חברים מול שני מתנגדים.

 

ההצבעה עברה למרות שתדלנות שהפעילו חברות התקשורת בארצות הברית - בהן AT&T, ורייזון ו-Qwest, שטוענות כי נייטרליות רשת תמנע מהן את האפשרות לנהל את הרשתות שלהן ביעילות. עוד טועות החברות כי החקיקה תפגע בתחרות. נשיא AT&T לעניניי תפעול, אמר שהוא מצפה לחוק כפי שהוא מצפה ללוויה של חבר קרוב. חברת ורייזון ריככה את עמדתה, מאחר שהיא מוציאה טלפון מבוסס אנדרואיד - מערכת ההפעלה של גוגל.

 

מצד שני, בחוק תומכות חברות כמו גוגל, סקייפ ואמזון שאומרות ששירותים שלהן נחסמים על ידי הספקיות. כך למשל, שירותי VoIP (טלפוניה על גבי האינטרנט) נחסמות על ידי חברות הסלולר, מאחר שהם מהווים תחרות ישירה מול החברות ופוגעות להן ברווחים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים