שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מ"מ של בוחבוט התפטר: "זו חצר ביזנטית"

  לאחר חשיפת שיטת המינויים של יו"ר מרכז השלטון המקומי, מסביר ראש מועצת להבים אלי לוי מדוע התפטר: "מעיריית מעלות מנחיתים הוראות לכל דכפין, עורפים ראשים ללא הצדקה, ממנים מקורבים, חברים של, בנים של, ללא כישורים, ניסיון או ידע". בוחבוט בתגובה: לוי משתולל מאז שקיצצתי לו בנסיעות

  יומיים לאחר שיצא בפומבי נגד היו"ר שלמה בוחבוט, מתפטר אחד מבכירי מרכז השלטון המקומי. ראש מועצת להבים, אלי לוי, ששימש בין היתר כממלא מקומו של בוחבוט כיו"ר הוועדה לקשרים בינלאומיים, יו"ר ועדת פיטורים וחבר בוועדה לקבלת עובדים, הודיע היום (א') על התפטרותו מכל תפקידיו במרכז. 

   

  בסוף השבוע התפרסמה כתבה נרחבת ב"ידיעות אחרונות" שבה נחשפה התנהלותו של בוחבוט, ראש מועצת מעלות-תרשיחא, בכל הנוגע למינויי מקורבים. לוי התראיין לאותה כתבה, הביע את תדהמתו לגבי התנהלותו של בוחבוט, ותקף בחריפות את שיטת המינויים שהנהיג. היום אמנם טען לוי כי הכתבה לא הייתה זרז להתפטרותו, אך לדבריו, היא בהחלט מציגה את דפוסי התנהגותו של בוחבוט. "איני יכול להמשיך לשאת בתפקיד של ממלא מקום של אדם שהתנהלותו מול השלטון המרכזי וניהולו של המרכז הביאו לנקודת שבר אמיתית והתפוררות המרכז", אמר לוי ל-ynet.

    

  במכתב ההתפטרות שהגיש הבוקר לבוחבוט כתב לוי: "מסתבר שלא בחרתי יו"ר למרכז, אלא משפחה שלמה שמנהלת את המרכז. עובדי עיריית מעלות מנחיתים הוראות לכל דכפין במרכז, מתבצעת עריפת ראשים ללא הצדקה בטענה של ביטול תקנים, אך מאידך נכנסים לעבודה מקורבים, חברים של, בנים של, וכל זאת ללא כישורים מתאימים, ניסיון מוניציפלי או ידע בדרכי העבודה של השלטון המרכזי בכנסת ישראל".

   

  מחיקת חובות לבת, מסעדה והסעות לאח

  במכתבו השווה לוי את בוחבוט לשליט הרודה בנתיניו: "בחרנו באיש שחשבנו והאמנו שיוכל להצעיד אותנו למקום טוב יותר, אך קיבלנו במקום זאת חצר ביזנטית של משרתים האומרים הן לכל אמירה וגחמה של האימפראטור הגדול".

    

  לוי אמר ל-ynet כי לאחר הודעתו הוצף בטלפונים מראשי רשויות שהביעו בו את תמיכתם. "רבים מראשי הרשויות שלקחו חלק בשנים האחרונות בקבלת החלטות והעיצוב של המרכז, מדירים משם היום את רגליהם", הוא אומר. "משרדי הממשלה בזים לראשי הרשויות, תמיד שומעים טענות ממשרדי הממשלה השונים על הסגנון והבוטות של בוחבוט".

   

  תחקיר מוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" שפורסם בסוף השבוע חשף כי בשורה של הזדמנויות זכו בני משפחתו של בוחבוט לבצע עבודות שונות בתשלום בשירות מועצת מעלות-תרשיחא, שבראשה הוא עומד, או קיבלו הטבות מטעמה. בין היתר, התברר כי בנו ג'ונתן ייצג בשכר איש עסקים שבנה קניון בעיר "בקבלת אישורים מהמערכת המוניצפלית"; בתו אביטל קיבלה בדרך עקיפה ניהול של בריכת שחייה עירונית, וזכתה למחיקת חובות; אחיו יוסי הפעיל מסעדה באגם העירוני ואוחז עם בנו בחברה המסיעה ילדים; חתנו עופר מנהל את החברה הכלכלית של המועצה וכן אזור תעשייה מקומי; ואילו חתן אחר מעורב באספקת תלושי שי לעובדי העירייה, בהיקף של מאות אלפי שקלים. בוחבוט עצמו מסר בתגובה כי "הכל נעשה כדת וכדין וללא דופי".

   

  בוחבוט: "שמח על ההתפטרות - אמשיך בניקיון"

  "אני מאוד שמח על התפטרותו של אלי לוי שהסיק את המסקנות", הגיב היום בוחבוט להתפטרות. "אפשר עכשיו להמשיך בניקיונות. הוא הפריע לנו עד היום, עכשיו אפשר להמשיך לנקות את המרכז מאותם אנשים כמותו".

   

  "לאלי לוי יש בעיה רצינית מאוד", הוסיף בוחבוט. "הוא היה יו"ר ועדת קשרי חוץ והפך את המחלקה הזאת למחלקת נסיעות שלו. ברגע שאני קבעתי שמהיום תהיה שקיפות ושראשי ערים ייסעו לחו"ל ולא יו"ר הוועדה, הוא פשוט השתולל. ברגע שהתחלתי לבקר את ההוצאות של המחלקה שלו הוא התחיל להשתולל. הוא חושב שבדרך הזאת הוא יעצור אותי, אבל הוא לא יעצור אותי".

    

  "כשאני נכנס למקום מסריח אני פותח חלונות", התייחס בחובוט לקריאות ההתפטרות שהופנו אליו. "מצאתי מרכז שנוהל בצורה כושלת. אנשים פה קיבלו משכורות עתק, עובדים בכירים שמקבלים 70 אלף שקל בחודש. אני ממשיך קדימה, ותחקירים לא יעצרו אותי. מאז פרסום הכתבה אני מקבל תמיכה רבה, מאות מכתבים, אם לא אלפים. אני מבין שאיש פריפריה שמגיע למרכז ועולה לליגה הלאומית, מנסים להכניס לו פטיש.

   קשה לראות איש פריפריה שמגיע לרמות גבוהות. מישהו כואב לו. לא יעזור לאף אחד, אני אמשיך לעבוד. אני מנהל את המרכז לטובת שבעה וחצי מליון אנשים ולא יעצרו אותי, לא בעלייה ולא בירידה.

   

  לגבי ממצאי התחקיר, אומר בוחבוט: "הטענות שעלו בכתבה הגיעו מאנשים שאני קיצצתי במשכורתם. זה סתם מסריח. אנשים מחפשים את שלמה בוחבוט. מעלות זה מטר על מטר. מה רוצים, שהילדים שלי יעזבו את העיר? אני גאה בילדים שלי. אנחנו עיר קטנה, כל מי שמחכך, מיד אומרים שהוא מקורב לבוחבוט. גם אם הבן שלי היה פותח דוכן פלאפל בעיר היו אומרים שאני סידרתי לו רישיון. ברוך השם, אין עלי שום ריח פלילי ואני מאחל לכל ראש עיר שכיהן במשך 35 שנה שאלו יהיו הטענות נגדו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלי לוי. "איני יכול להמשיך"
  צילום: ניב קלדרון
  בוחבוט. "מעלות זה מטר על מטר. מה רוצים, שהילדים שלי יעזבו את העיר?"
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים