שתף קטע נבחר

הלל וייס בכנס ימין: להקים את בית המקדש עכשיו

על רקע מתיחות שיא בירושלים, קיימו רבנים כנס הקורא ליהודים לעלות להר הבית. הרב דב ליאור: "הדבר יקרב את הגאולה". פרופ' הלל וייס: "להקים את בית המקדש עכשיו. לא צריך להרוס את המסגדים בגלל זה"

ירושלים סערה היום (יום א') עם התחדשות הפרות הסדר בהר הבית. יוזמה חדשה של פעילי ימין עלולה להסלים את המתיחות: "הארגון למען זכויות בהר הבית" קיים הערב כנס שבמרכזו קריאה ליהודים לעלות להר הבית. פרופ' הלל וייס אמר ל-ynet: "צריך להקים את בית המקדש עכשיו".

 

בכנס, שנערך ב"היכל שלמה" בירושלים על רקע ההחלטה לסגור את הר הבית בשל המהומות האחרונות, משתתפים חברי כנסת ורבנים בולטים, בהם גם אנשי הציונות הדתית כאורי אורבך והרב יובל שרלו. "הגיע הזמן לא להיכנע לאלימות. אני קורא ליהודים: אל תדירו את רגליכם מהר הבית. בואו להר ואז הערבים יתרגלו לקיומנו שם", אמר יו"ר הארגון, יהודה גליק.

 

לדבריו, הוחלט לקיים את הכנס סמוך ליום השנה להרצחו של ראש הממשלה, יצחק רבין, שהיה לדבריו "רמטכ"ל מבצע מלחמת הר הבית בידינו". "לפני שנרצח אמר כי הסכנה הגדולה ביותר לדמוקרטיה הישראלית היא כניעה לאלימות. לצערי לאחרונה יש תופעה מדאיגה בה המשטרה נכנעת ונסוגה בגלל האלימות של הפלסטינים", טען גליק.

 

גליק אינו סבור כי לאור התקריות האחרונות יש לדחות את האירוע, שעשוי להגביר את המתיחות. "אין בעיה, נדחה את הכנס לעוד כ-1,500 שנה, אולי אז הערבים יירגעו".


מהומות בהר הבית (צילום: AP)

 

הפרופ' הלל וייס, המשתתף אף הוא באירוע, סבור אף הוא כי אין מקום להשתהות. "יש מעט מוסלמים רציניים בעולם שתומכים ברעיון הזה. צריך להקים את בית המקדש עכשיו. לא צריך להרוס את המסגדים בגלל זה", אמר. 

 

דב ליאור, רבה של קריית ארבע, הסביר: "אחת הסיבות שאין שלום ואין ביטחון היא בגלל שחלק גדול מהציבור הישראלי אדיש בנושא עלייה להר הבית. אדישות זאת אחת הסיבות לכך שאנחנו סובלים. יש חשיבות לכך שעם ישראל יפקוד את המקום הזה במקומות המותרים. אם עם ישראל יחזיר את המקום לריבונות הדבר יקרב את הגאולה", אמר. 

 

הרב נחום רבינוביץ', ראש ישיבת ההסדר מעלה אדומים אמר בכנס כי "יש דרך אחת להוכיח

גם לממשלה, גם למשטרה ולכל העולם שלא מוותרים על מקום קדוש. שיעלו בקדושה בכוונה להתפלל ולהתחנן בפני בורא עולם מאות, אלפים ורבבות. אין ספק שאם נבוא בכוח רב ונעלה להר הבית גם האויבים שלנו יתביישו ויפחדו", הוסיף.

 

"ישראל בלי ההר זו לא ישראל. הר הבית מגדיר את עם ישראל", אמר בכנס חבר הכנסת אריה אלדד, "אנחנו באנו בשם זכות ההגדרה העצמית שלנו ומי שאוסר להתפלל בהר הבית פוגע בזכות יסוד שלי". אלדד הפנה אצבע מאשימה כלפי הרבנות הראשית שאוסרת על יהודים לעלות להר הבית. לדבריו "עד שלא יבואו מאות אלפי חרדים ומאות אלפי דתיים – לאומיים לתבוע את זכותנו ולקיים את חובתם נמשיך להאשים את הערבים, את התקשורת ואת בג"ץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' וייס. בית מקדש עכשיו
צילום: גיל יוחנן
הרב ליאור. העם אדיש להר הבית
צילום: גיל יוחנן
מיידים אבנים בהר הבית
צילום: AP
מומלצים