שתף קטע נבחר

צינון ביחסים: אלקטרה שוקלת לעזוב את מכבי

מי יחמם את מכבי בחורף? גורם בעולם הספורט אמר שבאלקטרה שוקלים להפסיק את התקשרותם עם מכבי תל אביב. ההחלטה תיפול לפי היקף המעורבות של חברי הקבוצה בעסקיו של מוני פנאן, שהתאבד בצל בחובות עתק לשחקנים

האם מכבי תל אביב תיפרד בקרוב מהתואר מכבי אלקטרה תל אביב ותמציא לעצמה "שם משפחה" חדש? גורם בעולם הספורט אמר כי בכירי קבוצת אלקטרה שוקלים להפסיק את התקשרותם עם מכבי תל אביב. זאת, כשנה בלבד לאחר שאלקטרה החליפה את שטראוס–עלית כבעלת חסות על קבוצת הכדורסל.  

 

 

החסות שאלקטרה מעניקה למכבי תל אביב היא החסות הגדולה במדינה. אלקטרה משקיעה במכבי מידי שנה כשני מיליון דולרים בתמורה לאזכור שמה בכל הזדמנות שבה הקבוצה מופיעה בציבור. ההערכה היא שההחלטה אם להפסיק את ההתקשרות עם מכבי תיפול לפי היקף המעורבות של חברי הקבוצה בעסקיו של מוני פנאן.

 

אם יתברר בחקירת רשות המיסים כי רק מעט משחקני הקבוצה, אם בכלל, היו מעורבים בפעילותו של פנאן החסות לא תופסק. אם, לעומת זאת, יתברר כי בעסקים היו מעורבים מרבית חברי הקבוצה ואולי אף הקבוצה כגוף, אלקטרה תפסיק את ההתקשרות כדי שלא תדבק גם בה העננה הרובצת עליה. בנוסף, תושפע אלקטרה מהשאלה עד כמה היה מדובר לכאורה בעבירות פליליות של ממש.

 

אתמול גם יצאה לדרך חקירת רשות המסים בנוגע לבנק ההשקעות של מוני פנאן. בשעות הצהריים פשטו חוקרים של רשות המסים על משרדי מכבי תל אביב, ברחוב הירקון בעיר. כשלוש שעות לאחר הגעתם, הם עזבו את המקום ובידיהם שישה ארגזים מלאים במסמכים. הפשיטה היא שלב ראשון בחקירה, במסגרתה צפויים להיחקר שחקני עבר במועדון, מאמנים, שחקנים בקבוצות אחרות וייתכן שגם שופטים.

 

לפני 4 ימים הודיעה רשות המסים על חידושה של החקירה לחשדות להעלמת מס והלבנת הון של מנהל הקבוצה לשעבר, שתלה את עצמו ביום שני האחרון לאחר ששקע בחובות של מיליוני דולרים לשחקנים ולמאמנים שהשקיעו אצלו את הכסף, בתמורה לריבית גבוהה.

 

מאלקטרה נמסר: "אנו עוקבים אחרי ההתפתחויות בפרשה".

 

 


פורסם לראשונה 25/10/2009 21:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים