שתף קטע נבחר

העדה החרדית נגד הרב גרוסמן: "חרדי מחמד"

הרב יצחק דוד גרוסמן, הנחשב כמועמד המוביל לתפקיד רבה של ירושלים זוכה להתקפה חריפה של ביטאון "העדה" על רקע מעורבותו במסע המשחקים של מכבי נגד תל-אביב נגד קבוצות ה-NBA - "זהו חילול השם; בנים סוררים ביזו את מולדתם"

הפצת יהדות או הפקרות? ביטאון "העדה" – שופרה הרשמי של העדה החרדית - תוקף בחריפות את הרב יצחק דוד גרוסמן, הנחשב כמועמד המוביל לתפקיד רב העיר ירושלים, זאת על רקע השתתפותו במשחקי הכדורסל של מכבי תל אביב נגד הניו יורק ניקס והקליפרס בשבוע שעבר. במאמר שפורסם בעיתון נטען כי מדובר ב"חילול הקודש" וב"ליצנות", שעליהם "גם הפאות המתבדרות ברוח אינם מכסים".

 

תחת הכותרת "מושפלת עד שאול תחתיה" (המתייחסת ירושלים) ביקרה מערכת "העדה" את הרב גרוסמן, וטענה כי "אין שום הבדל בין ה'דתי' של הרש"ע (ראש העיר – ק"נ) ברקת מנאץ השבת, לבין החרדי ה'מחמד' התורן, שאצל שניהם הגבולות מטושטשים למחצה, לשליש ולרביע". ההסבר: "האם השתתפות במשחקי ראווה בכל העולם לעיני מיליוני משולהבים ומשולהבים אחר הכדור שאץ רץ לו מרגל גסה לרגל בועטת וחוזר חלילה וחס תוך פריצות איומה וזלזול בכל הקדוש והיקר אינה מתאימה להשקפתו של ציוני דתי למהדרין?"

 

לשיטת העדה החרדית, מטרת "אותו רב 'ירושלמי' הייתה להוכיח לציבור החילוני – "אני כמוכם, מקרב אתכם ואוהב אתכם ועומד עמכם יחדיו במשחקיכם, מדבר בשפתכם, מתפלל להצלחתכם ומגיש לכם את כל התורה כולה על טס הטקסיות הרשמית והליצנות הדוחה מאות ואלפי תוכחות". לטענתה, מדובר במראות שגודל חילול השם שבהם "מרקיע שחקים", ו"אוי נא ואבוי לנו כי זהו תפקידו של רב בישראל".

 

האב, מקורב לעדה החרדית

אביו של גרוסמן, הרב ישראל, התנגד לציונות והיה קרוב בעמדותיו לעדה החרדית, וככזה אסר על בנו להתמודד על תפקיד הרב הראשי לישראל. כותב המאמר ב"העדה" רומז גם להבדלים בין השניים, ותוהה: "היכן הבושה והיאך נשכחה מסורת אבות שידעו להישמר מכל רע, ובאו בנים סוררים וביזו את מולדתם בחילול הקודש במסווה של 'הפצת יהדות' ו'אהבת יהודים באשר הם'?! איכה היינו לביזה ולחרפה?".

 

בעדה החרדית ממליצים ל"רש"ע החילוני המופקר" ש"במקום להרחיק נדוד למועמד 'לאומי-ציוני' בעל כיפה סרוגה 'כחול-לבן' יכול הוא להסתפק גם בכל מועמד 'חרדי' החובש כיפה שחורה או כובע רחב תיתורא לראשו וששולט בשפת אידיש עסיסית, שכן אין שום הבדל ביניהם". על פי המאמר, גם השני יהיה "עבד נרצע לאדוניו" ויתאים את פסיקותיו להוראות ראש העיר בכל דבר ועניין.

 

הרב יצחק דוד גרוסמן, שנודע בעבר כ"רב הדיסקוטקים", הצטרף השנה למסע המסורתי של מכבי לארה"ב, והכנסות ממשחקיה נגד הניו-יורק ניקס ולוס-אנג'לס קליפרס נתרמו למוסדות "מגדל אור" שבראשותו. במשחק הראשון אף "כיכב" הרב כשהצליח לשכנע את מאמן הצהובים פיני גרשון לעזוב את המגרש לאחר שהורחק. בנוסף, בקטע וידאו שפורסם באתר החרדי "כיכר השבת" הוא נצפה עומד במרכז היכל ה"מדיסון סקוור גארדן", מלהיב את האלפים שביציעים בשירת "עם ישראל חי" וזוכה לתשואות.

 

בחודשים האחרונים מוזכר שמו של הרב כמועמד אפשרי לרבנות ירושלים, וב-ynet נחשף כי בכוונתו להתמודד לתפקיד רב העיר בצוואת רבו, האדמו"ר מלעלוב. בתקופה האחרונה הוא הפציר בו לעזוב את מגדל העמק ו"לעבור לירושלים", והבטיח לו כי יזכה שם להצלחה מרובה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנסה לשכנע את פיני לרדת מהמגרש
צילום: AP
צילום: ישראל ברדוגו
הרב גרוסמן עם שחקני מכבי. ארכיון
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים