שתף קטע נבחר

מלחמת הכוכבים: מי ידרג את בתי המלון בארץ?

התאחדות המלונות מתנגדת לכך שמשרד התיירות ידרג את בתי המלון. "לפקידי ממשלה אין מושג בתחום", אומרים בהתאחדות. הדירוג בוטל לפני 20 שנה בקירוב, אך בתי מלון רבים עדיין מתהדרים בו

משרד התיירות מתכנן לדרג מחדש את בתי המלון בארץ. ביצוע תוכנית הדירוג מותנה בקבלת תקציב לעריכת סקר מקיף של בתי המלון. התאחדות המלונות מתנגדת לעצם הדירוג של בתי המלון על ידי משרד התיירות.

 

 

בהתאחדות קובעים כי ראוי שבמקום דירוג יהיו כללים מנחים שכל בית מלון יכתוב באתר האינטרנט שלו, בכלל זה גודל המלון, מספר החדרים, גודל כל חדר, סוגים, ריהוט ואביזרים בחדרי האירוח ובחדרי השירותים, מתקנים לשימוש האורחים ומרחק מאטרקציות.

 

בהתאחדות המלונות אומרים כי אם יוחלט לדרג בכוכבים את בתי המלון, ראוי שהדבר ייעשה על ידי חברה חיצונית כמו מישלן או AAA, ולא על ידי פקידי ממשלה שאין להם מושג בענף.

 

בישראל לא קיים דירוג בתי מלון מאז שמשרד התיירות ביטלו לפני 20 שנה בקירוב. לפני כמה שנים הועלו הצעות לשוב ולדרג את בתי המלון, ואף הוזמנו כמה חברות בינלאומיות כדי לבצע סקרים מקדמיים, ואולם דבר לא התקדם.

 

"אנחנו לא נגד דירוג, אבל בהחלט נגד האפשרות שפקידי ממשלה יבצעו דירוג לבתי מלון", אמר אלי גונן, נשיא התאחדות המלונות. "כיום יש לא מעט בתי מלון שקיבלו את דירוג הכוכבים שלהם עוד בשיטה הקודמת, ושומרים על הכוכבים האלה - אף שחלק נמצאים ברמה נמוכה ממספר הכוכבים שבהם הם מתהדרים. כבר קרוב ל-20 שנה אין דירוג לבתי המלון, ומאז קמו בתי מלון חדשים רבים שהחליטו בעצמם על מספר הכוכבים שלהם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא נגד דירוג, השאלה מי ידרג. גונן
מומלצים