שתף קטע נבחר

משרד החינוך: אין חשש משפעת בבי"ס אוסישקין

ההורים החליטו להשבית את הלימודים, לאחר שביום שני הגיעו רק 42 תלמידים לבית הספר שבתל-אביב. בינתיים אובחנו רק שלושה תלמידים והמנהלת כחולים בשפעת החזירים

היסטריה של הורים או חשש מוצדק? בבית הספר "אוסישקין" בתל-אביב לא התקיימו היום (ג') לימודים, בשל החשש כי תלמידים לקו בשפעת החזירים. עד כה אובחנו כחולים בנגיף שלושה תלמידים ומנהלת בית הספר. במשרד החינוך אומרים כי אין חשש להתפרצות הנגיף.

 

ביום שישי עוד הכל נראה שגרתי בבית הספר. תלמידים בודדים לא הגיעו ללימודים בשל מחלה. אולם ביום ראשון לא הגיעו 115 תלמידים מתוך 185 הלומדים בבית הספר. בהמשך היום התלוננו עוד כ-40 תלמידים כי הם אינם חשים בטוב. "זה היה כמו שדה קרב. בכל מקום בבית הספר

 שכבו ילדים על הריצפה. הם הקיאו", תיארה רמית פרנקל, אם לתלמידה בבית הספר. ביום שני הגיעו ללמוד רק 42 תלמידים וההורים החליטו לסגור את בית הספר.

 

אמנם, אין זה בית הספר הראשון בארץ בו קיים חשש מפני התפשטות מגיפת שפעת החזירים. בעבר כבר חלו כמה תלמידים בבית ספר יסודי בקריית אונו וכן מחנה קיץ של תנועת הצופים נסגר בשל חשש להתפרצות הנגיף.

 

מי שמנסים להרגיע את הרוחות הם אנשי משרדי החינוך והבריאות. הרופא המחוזי במשרד הבריאות, שהוא הגורם המוסמך הקובע האם יש לסגור בית ספר, החליט שעדיין אין מניע להורות על אי קיום לימודים. גם בבתי ספר אחרים בהם היה בעבר חשד לשפעת החזירים, החליט הרופא לקיים פעילות רגילה.  

 

במקביל, בהנחיית משרד הבריאות נשלחים ילדים לבדיקות בבית החולים תל -שומר. אולם תוצאות לבדיקות הדם מגיעות כמה ימים מאוחר יותר וההורים אינם רגועים. פרנקל, המשמשת כיו"ר ועד ההורים, אמרה: "כל ילד חולה מדביק אחרים. בתי שחולה הדביקה את בני הקטן שהולך לגן. אנו חוששים מהידבקות המונית. זה התפשט בתוך ימים ספורים כמו אש בשדה קוצים. אנחנו ממש בחשש מהידבקות המונית. לא ברור לנו ואף הזוי, איך משרד הבריאות מאפשר המשך פתיחתו של בית הספר כאילו הכל כרגיל".

 

היום פעל בית הספר עם מספר מוגבל של מורים. 15 מבין 30 אנשי צוות התלוננו כי אינם חשים בטוב. עם זאת, שאר המורים מחויבים להגיע וללמד את ששת התלמידים היחידים שהוריהם בחרו לשלוח אותם ללימודים. ההורים דורשים מהעירייה לערוך ניקוי יסודי בבית הספר עד סוף השבוע, לפני שישקלו בכלל להחזיר את התלמידים הבריאים חזרה ללימודים.

 

ומה אם יתפשט הנגיף לבתי ספר נוספים בתל-אביב ובשאר הארץ? חבר ועדת החינוך בעיריית תל-אביב, עו"ד ראובן לדיאנסקי, שלח מכתב לראש העיר, רון חולדאי, ובו כתב: "נוצר תקדים מסוכן, אשר עלול להתרחש בעתיד גם במוסדות חינוך נוספים בעיר, בו ועד ההורים נאלץ לבצע פעילות חד צדדית של השבתת לימודים עקב חששם מהתפרצות מחלת שפעת החזירים".

 

אבל במשרד החינוך מכנים בחדרי חדרים את התנהלות ההורים כ"היסטריה מיותרת". במשרד החליטו לא לרענן נהלים, אולם למראית עין הכינו טופס ממוחשב, שנועד לבצע מעקב אחר תלמידים חולים וכנראה ייכנס לפעולה החל מהחודש הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחסנים ילדים. ארכיון
צילום: AP
מומלצים