שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השר על הר הבית: יהודים הזויים, ערבים מסיתים
  השר לבטחון פנים ניסה להרגיע את הרוחות ולמנוע התלקחות נוספת בירושלים. הוא תקף את הכוונה "ללבות את האש ולהשתמש במקומות קדושים לקידום אינטרסים פוליטיים", וביקש גיבוי למשטרה

  על רקע חידוש המהומות בהר הבית, קרא אחר-הצהריים (יום ד') השר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', להימנע מחרחורי ריב. בתשובה להצעות סדר במליאת הכנסת בעניין הר הבית, אמר השר: "לא ארשה למנהיגים משני הצדדים, הערבי והיהודי, ללבות את האש ולהשתמש במקומות קדושים לקידום אינטרסים פוליטיים. לא אתן להפוך את הר הבית לזירת אגרוף".

   

  אחרי תקופה קצרה של שקט, בתחילת השבוע התחדשו הפרות הסדר בעיר העתיקה בירושלים. יותר מ-20 בני אדם נעצרו ובתנועה האסלאמית, שהמשטרה האשימה אותה בליבוי המהומות, טענו כי כל הנוכחים במקום ביקשו רק להתפלל, אולם המשטרה הציתה את האש כשהפעילה כוח מוגזם כלפיהם.

   

  השר התייחס היום בכנסת למהומות, ואמר: "אני קורא מעל במה זו לשני הצדדים - לחברי הכנסת היהודים הקוראים להגיע להר ותוקפים את המשטרה בהאשמות שווא כאילו אין ההר פתוח למבקרים, ולחברי הכנסת הערבים הקוראים להציל את מסגד אל אקצא ובכך מלבים את הרוחות, מתסיסים וגורמים להתלהמות - אתם יודעים שאל אקצא לא היה בסכנה, אינו בסכנה ואין כל חשש לסכנה בעתיד".


  המהומות בהר הבית. האשמות הדדיות (צילום: AFP) 

   

  אהרונוביץ' המשיך ואמר, כי "הר הבית הינו מקום קדוש ואסור לגרור את הציבור לאלימות במקום זה.

  אני קורא לכם, תנו את הגיבוי לרשויות האכיפה על מנת שיבצעו את תפקידן. לסיכום, כנושא באחריות אישית לשמירת הסדר, אני מצהיר פה באופן חד וברור, די לקבוצות ההזויות מהמגזר היהודי ודי למסיתים ומחרחרי מדון מהמגזר הערבי. תפסיקו עם הר הבית".

   

  אין זאת הפעם הראשונה שבה אהרונוביץ' מנצל את בימת הכנסת כדי לנסות ולהרגיע את הרוחות. בתחילת החודש פנה השר וביקש בכל לשון של בקשה מחברי הכנסת: "היזהרו בלשונכם, אל תציתו אש בהר הבית". לדבריו, על חברי הכנסת להיות "גורם ממתן ולא גורם מסית. לכל מי ששומע אני אומר - צריך להוריד את הווליום, להוריד את הפרופיל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אהרונוביץ'. לא ללבות את האש
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים