שתף קטע נבחר

אינטרנט זהב תלווה לסמייל 250 מיליון שקל

אינטרנט זהב תלווה לסמייל עד 250 מיליון שקל, ייתכן שלצורך תשלום ערבות למוכרים בעסקת בזק. את ההלוואה תחזיר סמייל לאחר שתמכור את פעילות התקשורת שלה. גם יורוקום תלווה לסמייל 1.2 מיליארד שקל עד להשלמת מכירת פעילותה

בעלת השליטה ב-012 סמייל, אינטרנט זהב, תעניק לסמייל הלוואה בהיקף של עד 250 מיליון שקל, שאותם תידרש סמייל להחזיר בעוד תשעה חודשים. לא ברור יעודו של סכום זה, אך ייתכן ובהסכם בין סמייל לקבוצת סבן-אייפקס-ארקין לרכישת בזק נקבע כי על הרוכש להפקיד ערבות כלשהי בהיקף של עשרות מיליוני דולרים, וכי הלוואה זו נועדה לוודא כי סמייל תוכל להפקיד סכום זה מבלי לפגוע בהון העצמי שלה כתוצאה מפעילותה הנמשכת כספקית תקשורת.

 

התקשורת מסתבכת - לקראת עסקת בזק:

 

כזכור, בעסקת פרטנר נדרש אילן בן דב להפקיד ערבות מיידית בסך 25 מיליון דולר להאצ'יסון, וסכומים נוספים כערבות באם היה מבקש להאריך את מועד השלמתה של העסקה אל מעבר למועד המקורי (16 בדצמבר), כך שייתכן והסדר דומה מתרחש גם בעסקת בזק.

 

ביום ראשון העניקה יורוקום, השולטת באינטרנט זהב ודרכה בסמייל, אופציה לסמייל לקבלת הלוואה בהיקף של 1.2 מיליארד שקל במהלך ארבעת החודשים הבאים, וזאת על מנת שהחברה תוכל להשתמש בסכום זה במסגרת התשלום על עסקת בזק.

 

סמייל נדרשת למכור את פעילות התקשורת שלה, ומבקשת לקבל עבור הפעילות כ-1.2 מיליארד שקל, כך שהבטחת ההלוואה בידי יורוקום נועדה לוודא כי באם תזדקק החברה להשלים את עסקת בזק במהלך החודשים הבאים, תוכל לשלם באמצעות הכסף שיתקבל מההלוואה, ואת החזר ההלוואה תבצע מהסכום שיתקבל ממכירת פעילות סמייל, ככל הנראה לפרטנר או להוט.

פורסם לראשונה 29/10/2009 20:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל הדרי
שאול אלוביץ', מושך בחוטים
צילום: ישראל הדרי
מומלצים