שתף קטע נבחר

פעוטה חרדית נכוותה - אביה מנע פינויה להדסה

המשבר בין הציבור החרדי לבית החולים הירושלמי רחוק מסיום ויש מי שמשלם את המחיר: למרות שפעוטה בת שנה וארבעה חודשים נכוותה קשות לאחר שסיר מים רותחים נשפך עליה, השתולל אביה באמבולנס ולא הסכים לאפשר את פינויה לעין-כרם, כי "הרב המליץ אחרת"

פעוטה בת שנה וארבעה חודשים, שנכוותה קשות ממים רותחים, מאושפזת הבוקר (יום ו') בבית החולים שערי צדק, שבו אין מחלקת כוויות, רק משום שאביה התנגד לפינויה לבית החולים הדסה עין כרם, בטענה ש"הרב המליץ לנו אחרת".

 

אמנם לפני כחודש היה נראה שמתיחות שהתעוררה סביב פרשת "האם המרעיבה", שאף הובילה לחרם חרדי על בית החולים, חלפה לה, לאחר שמנהיג העדה החרדית, טוביה וייס, אושפז בבית החולים כשחש ברע. עכשיו מתברר כי החרם חי ובועט, ויש מי שמשלם את המחיר.

 

פרמדיקים של מד"א ביקשו לפנות להדסה עין כרם את הפעוטה שנפגעה הבוקר באורח קשה ממים רותחים, משום ששם יש מחלקת ייעודית לטיפול בכוויות. לפתע התערב האב והביע את התנגדותו. לפי דיווחי אנשי הצוות הרפואי, האב השתולל והתעקש על בית חולים אחר, ולבסוף פונתה הפעוטה לשערי צדק.

 

"מדובר בפעוטה בת שנה וארבעה חודשים, שנכוותה ככל הנראה ממים רותחים", סיפר ל-ynet איליה דבונר, פרמדיק מד"א ירושלים, שפינה את הפעוטה מביתה באמבולנס. "לפי הכוויות נראה כאילו סיר התהפך עליה. "אמבולנס הגיע לפנותה לבית חולים, ובאמצע הדרך העביר אותה אלינו לניידת טיפול נמרץ. היא סבלה מכוויות בדרגה ב' שהתפרסו על 15 עד 20 אחוז מגופה. הכוויות התרכזו בפנים, בחזה ובחגורת הכתפיים".

 

"רצינו לפנותה לבית החולים הדסה עין-כרם", הוא מספר, "אך האב התנגד באופן אקטיבי, צעק והשתולל. הוא אמר לנו: 'הדסה עין-כרם לא מתייחסים לקבוצה שלנו בצורה טובה. זה מה שהרב המליץ לי, ואני הולך בעקבות המלצת הרב'. האב התעקש לנסוע לבית החולים שערי-צדק למרות כל נסיונותינו לשכנע אותו לבחור בהדסה עין-כרם, שם היכולות הטיפוליות טובות יותר, בהתחשב במצבה הבריאותי של הפעוטה. כעת היא מאושפזת בשערי צדק".

 

חזי רוט, כונן "איחוד-הצלה" בירושלים, העניק טיפול ראשוני לפעוטה מחוץ לבית המשפחה, "ההורים ירדו עם התינוקת למטה לכיוון הצוות המטפל", סיפר. "היא הייתה עירומה ועטופה במגבות רטובות שהמשפחה הלבישה עליה. היא סבלה מכוויות בכל חלקי גופה כתוצאה מסיר מים רותחים שנשפך עליה.

היו לה קילופים בעור, מדובר בכוויה לא קלה. מיד נתנו לה טיפול ראשוני של חבישה. ההורים היו מאוד לוחצים, בפאניקה".

 

רוט מספר כי שכנות שהיו במקום הפעילו על ההורים לחץ שלא לפנותה לבית החולים הדסה עין-כרם. "מדובר במשפחה עם ילדים. כמובן שההורים היו לחוצים מאוד. באותו הזמן קבוצה של כמה שכנות בלבלו להם את השכל באופן הפגנתי. הן התנפלו עליהם, יותר על האמא, ואמרו: 'בשום אופן לא הדסה עין-כרם'. כנראה שהלחץ עשה את שלו בהמשך".

 

בבית החולים הדסה עין כרם, מעדיפים בשלב זה לא להגיב על האירוע.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מאיר
שערי צדק. ארכיון
צילום: עופר מאיר
מומלצים