שתף קטע נבחר

ליברמן בוחן: אלון פנקס לאו"ם, שי בזק לניו-יורק

שר החוץ בודק את האפשרות למנות את הקונסול לשעבר בניו-יורק, אלון פנקס, לשגריר הבא באו"ם במקום גבריאלה שלו. בנוסף, הוא שוקל למנות את שי בזק לקונסול בניו-יורק

שר החוץ, אביגדור ליברמן, בוחן אפשרות למנות את אלון פנקס לשגריר ישראל לאו"ם, במקום פרופסור גבריאלה שלו. במקביל, נבחנת האפשרות למנות את שי בזק לתפקיד קונסול ישראל בניו-יורק, במקום אסי שריב. ערוץ 1 דיווח אמש (יום ו') כי בימים אלה נערכים דיונים בנוגע לאפשרות להרחיב את מעגל המינויים האישיים של ליברמן בנציגויות ישראל בעולם.

 

אלון פנקס, בן 47, הוא דיפלומט ישראלי ששירת כקונסול הכללי של ישראל בניו-יורק בשנים 2000-2004, אז החליף את אריה מקל. פנקס משמש כפרשן חדשות חוץ לערוץ "פוקס ניוז" האמריקני, ולעתים מופיע בערוצי החדשות המרכזיים בישראל כפרשן בדיונים בנושא ארצות הברית.

 

פנקס כיהן כראש מטה שר החוץ במהלך כהונתם של שלמה בן עמי ודוד לוי. הוא היה יועץ מדיניות חוץ לאהוד ברק ויועץ פוליטי לשמעון פרס. ב-2006 ניסה להתמודד בפריימריז של מפלגת העבודה, אך לא נבחר למקום ריאלי לכנסת.

 

לבד מפנקס, בוחן ליברמן גם את מינויו של שי בזק לתפקיד קונסול ישראל בניו-יורק. בתפקיד זה מכהן היום מי שהיה יועץ התקשורת של שני ראשי ממשלה, אריאל שרון ואהוד אולמרט, בתחילת כהונתו. גם בזק שימש בקדנציה הקודמת של נתניהו כראש ממשלה באותו התפקיד, יועץ התקשורת. בזק גם כיהן בתפקיד דיפלומטי, כאשר נשלח למיאמי בתור הקונסול הכללי בפלורידה ופורטו-­ריקו, אז הוא היה צעיר הקונוסולים של ישראל - בן 33.

 

שני המינויים הללו טרם סוכמו וליברמן עדיין לא החליט סופית לגביהם. אם יחליט בחיוב, יחייב ההליך גם את אישור הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
אלון פנקס
צילום: מיכאל קרמר
שי בזק
צילום: צביקה טישלר
מומלצים