שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רחובות בעכו הוצפו: טרקטור, משאית וחסקה בדרך
  "איבדתי את הכל, בגדים, רהיטים", סיפר מחמוד חמאדי משכונת ברבור, "מישהו פה היה עוד טובע". העירייה מאשימה את הרכבת - שמאשימה את העירייה. והכל בגלל הגשם
  מי שחלם על בריכה בחצר - בטח לא חלם על אגם מהסוג הזה. 30 המשפחות המתגוררות בשכונת ברבור בעכו התעוררו הבוקר (יום ב') לגל של מים שהציף את בתיהם בשל הגשמים העזים שיורדים מאז אתמול בעיר ובסביבתה. שרותי הכבאות בגליל המערבי שהו זמן רב בלב השכונה, סייעו בחילוצן של שתי משפחות ללא פגע וניסו לסייע בהורדת מפלס המים.

   

  מחמוד חמאדי עמד עם מגפיים בחצר ביתו, כשהמים מגיעים עד ברכיו. "איבדתי את הכל, בגדים, רהיטים, אם כוחות כיבוי האש לא היו מגיעים, מישהו פה היה עוד טובע". לטענתו, "מדובר במחדל שהאחראית לו היא רכבת ישראל שבשל עבודות תשתית שהיא מבצעת, היא סגרה את תוואי נחל נעמן ובזה גרמה להצפה הגדולה".

   

  יום גשום בשכונת ברבור

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הדרך היחידה לחצות את כעת השכונה מקצה אחד לקצה אחר היא על טרקטורים, חסקה, משאיות סמיטריילר או בהליכה איטית במים הקרים והעכורים בשל הבוץ והאשפה. ליוסף אחמד, תושב השכונה, היתה גם ביקורת. "אם היתה מוצפת שכונה בצפון תל אביב היית כבר רואה פה חברי כנסת, תורמים, אבל פה זה רק שכונת ברבור בעכו ולא להרבה אנשים באמת אכפת מאיתנו", אמר.

   

  גם אחרי כתשע שעות מתחילתה של ההצפה, במרבית הבתים מפלס המים סירב לרדת. הילדים נותרו בבתים ולא הלכו לבתי הספר ולגני הילדים. הנחמה היחידה שנותרה היא העובדה כי רשת החשמל שרדה את הסערה עד כה, דבר שאפשר למשפחות הנצורות לשהות בבתים עם מערכות חימום.

   


  חסקה באמצע הרחוב. רק כך חוצים את הכביש (צילום: אבישג שאר ישוב) 

   

  להערכת גורמי המקצוע היא כי השלמת ירידת מפלס המים עשויה לקחת לפחות עוד כיממה וחצי וזאת בתנאי שלא תמשך ירידת הגשמים באזור בצורה מאסיבית כפי שהיתה מאז אתמול. בשנים עברו ידעה השכונה הצפות, אולם בעיריית עכו סללו בשנה שעברה כביש גישה חדש לשכונה שכל בתיה עשויים מפח, ותושביה משתייכים כולם למגזר הערבי וחיים בעיקר מגידול סוסים, תרנגולות, כבשים ועיסוק בחקלאות.


  בין השלוליות? מדלגים ונרטבים בעכו (צילום: אבישג שאר ישוב) 

   

  מעיריית עכו נמסר בתגובה כי

  "עם היוודע דבר ההצפה הגיעו נציגי העירייה למקום וסייעו בפינוי המשפחות. למרביתן הוצע מקום לינה חלופי בבית מלון עד לטיפול בהזרמת המים וייבוש האזור, אך הן סירבו. במקביל נעשתה פנייה לרכבת ישראל, שבסיומה נעשה שינוי בתוואי המים שאפשר את ירידת המפלס הגבוה".

   

  ברכבת ישראל מכחישים כל קשר בין עבודות השיפוצים להצפת השכונה. בתגובה לדברים נמסר כי "השכונה מוצפת כל שנה והשנה הדבר מורגש עוד יותר בגלל כמויות המשקעים הגדולות. להגיד ששכונה כזאת הוצפה בגלל עבודת הרכבת זה לא הגון. בנוסף, עבודת השיפוץ מתבצעות בתיאום כל הרשויות, לרבות רשות ניקוז הגליל המערבי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גם הטרקטור נחלץ לעזרה
  צילום: אבישג שאר ישוב
  השכונה מוצפת
  צילום: אבישג שאר ישוב
  המים עלו על גדותיהם
  צילום: אבישג שאר ישוב
  שום דבר לא נשאר יבש
  צילום: אבישג שאר ישוב
  מומלצים