שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם

אם הרוצח ביקשה מאם הנרצח: סדרי לו עבודה

ל-ynet נודע כיצד התפתחה ההיכרות בין משפחת אושרנקו למשפחת קרליק, שממנה יצא האיש שביצע את הטבח. האם שנרצחה לודמילה נענתה לבקשת אם החשוד דמיאן, וסדרה לו עבודה אצל בנה. 5 שנים אח"כ, שילמה משפחתה בחייה

כשהלקוחה הקבועה אולגה קרליק נכנסה למעדנייה שלה לפני חמש שנים, והתעניינה במשרה פנויה עבור בנה דמיאן שזה עתה עלה ארצה, לודמילה אושרנקו נענתה בשמחה. לה אמנם לא היה צורך בעובד נוסף, אבל במקום זאת היא סידרה לדמיאן קרליק עבודה במועדון של בנה. ל-ynet נודע כי זו היתה החוליה הראשונה בסדרת האירועים שהובילו בסופו של דבר להירצחה, יחד עם חמישה מבני משפחתה, כפי שהותר היום (ב') לפרסום.

 

 

הבוקר הותר לפרסום כי הטבח הבלתי נתפש של ששת בני המשפחה מראשל"צ - בהם פעוטה בת שלוש ותינוק בן ארבעה חודשים - בוצע על פי החשד בידי קרליק. על פי החשד, המניע למעשה היה פיטוריו בטונים צורמים מהמסעדה של דמיטרי אושרנקו, ושמועות על רומן שניהלה כביכול אשתו עם סב המשפחה, שנרצח אף הוא. בעוד קרליק ורעייתו נופשים בדרום, פרצו החוקרים למכוניתם ונטלו דגימת דנ"א - שתאמה לדם שנמצא על חולצה שנמצאה בדירה. הם נעצרו, נשברו בחקירה, ושיחזרו את המעשה.

 

עוד בשנת 2002, כשעלו אולגה קירליק ובעלה אולג לארץ, הם קבעו את מקום מושבם בדירה לא הרחק מבית משפחת אושרנקו. אולגה נהגה לפקוד בקביעות את המעדנייה בבעלות המשפחה בראשון-לציון.

 

כשהחשוד ברצח הגיע ארצה בשנת 2004, ניגשה אמו ללודמילה אושרנקו שעבדה במעדנייה, ושאלה אותה אם יש משרה פנויה עבור בנה שרק עלה לארץ באחד מהעסקים שבהם מחזיקה משפחתה. לודמילה סייעה לו, וכך החל דמיאן לעבוד במועדון "פרמייר", שבבעלות המשפחה.

 

בצ'לבינקס, העיר ברוסיה שממנה הגיע החשוד, לא שמעו עד היום דבר על הפרשה שמסעירה את ישראל. ויקטור קוסולפוב, סגן עורך העיתון המקומי בעיר, סיפר ל-ynet: "אני מכיר את כל בעלי העסקים המצליחים בעיר, כולם צמחו כאן לנגד עיניי, אבל על המשפחה הזאת והבחור הספציפי הזה מעולם לא שמעתי".

 

הוא הבהיר כי "אנחנו בעיתון, עד שהודעתם לנו על כך, לא שמענו דבר על הרצח, והתושבים המקומיים לא נסערים ולא התוודעו לסיפור". קוסולפוב סקר גם אתרי אינטרנט מקומיים, ולא מצא בהם כל זכר לפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דמיאן קרליק. חיפש עבודה
צילום: עופר עמרם
צילום: אבי מועלם
לודמילה אושרנקו. רק רצתה לעזור
צילום: אבי מועלם
מומלצים