שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פורסמו הזוכים בפרס בהט 2009

  פרופ' עלי יסיף, ד"ר דנה אולמרט וד"ר יהודה גודמן הוכרזו כזוכים בפרס בהט 2009 לספר עיון. כתבי היד שלהם ייצאו במשותף ע"י אוניברסיטת חיפה והוצאת "ידיעות ספרים"

  פרופ' עלי יסיף, ד"ר דנה אולמרט וד"ר יהודה גודמן הם הזוכים בפרס בהט לספר עיון של הוצאת הספרים של אוניברסיטת חיפה. פרס בהט הוא הפרס הגבוה ביותר הניתן בישראל לספר עיון (100 אלף שקל למרצה בכיר ו-40 אלף שקל למרצה צעיר). כתבי היד יוצאו לאור במשותף על ידי הוצאת הספרים של אוניברסיטת חיפה והוצאת "ידיעות ספרים", לאחר שהסכם שיתוף פעולה נחתם בין ההוצאות השנה.

   

  הפרס ע"ש פרופ' יעקב בהט, ממקימי החוג לספרות עברית והשוואתית באוניברסיטת חיפה, מחולק מ-1998 לכתב-יד עיוני, מקורי ואיכותי, שנכתב בעברית ולא פורסם בבמות אחרות, ואשר יש בו עניין לציבור רחב ומשכיל.

   

  זוהי השנה הראשונה שבה הפרס במסלול חוקרים בכירים עומד על סך 100 אלף שקל, ובמסלול חוקרים בראשית דרכם על 40 אלף שקל. הגדלת הפרס התאפשרה הודות לתרומה של משפחות בהט ויובל ותלמידיו של פרופ' בהט ז"ל, שביקשו לכבד את זכרו.

   

  פרופ' עלי יסיף מאוניברסיטת תל אביב הוא הזוכה בקטגורית חוקרים בכירים על כתב היד "אגדות צפת: פנטסיה

  בעיר המקובלים". מדובר במחקר מקיף ראשון של התרבות הצפתית, כפי שהיא באה לידי ביטוי באגדות צפת מהמאה ה-16.

   

  ד"ר דנה אולמרט וד"ר יהודה גודמן זכו במשותף בקטגורית חוקרים בראשית דרכם או מחברים מקרב הציבור

  הרחב, וכל אחד מהם יזכה בפרס של 20 אלף שקל. אולמרט זכתה בפרס עבור כתב היד "המשוררות העבריות הראשונות: הדרמה של הכתיבה והאהבה", העוסק בשירתן של המשוררות העבריות המודרניסטיות הראשונות: רחל (בלובשטיין), אסתר ראב יוכבד בת-מרים ואלישבע.

   

  גודמן זכה בפרס על כתב היד "גלות הכלים השבורים: חרדיות בצילו של השגעון". הספר הוא מסע אתנוגראפי אל העולם החרדי בישראל, במיוחד אל האתרים שבהם חרדים מטפלים בחרדים הסובלים מהפרעות נפשיות.

   

  לכל כתבות המדור לחצו כאן

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  אולמרט. המשוררות העבריות הראשונות
  צילום: שאול גולן
  לאתר ההטבות
  מומלצים