שתף קטע נבחר

גילרמן גויס נגד גולדסטון בצו 8: "זאת מלחמה"

השגריר לשעבר באו"ם אמר ל-ynet - טרם צאתו לניו יורק: "אני לא מאמין בהשתמטות, ומצטרף כחייל פשוט לקרב ההסברה נגד דו"ח גולדסטון"

המלחמה בעזה הובילה את ישראל למערכה דיפלומטית ובשל המצב הקשה - נראה כי כל התותחים נשלפים ממחסני החירום. "זאת מלחמה, ובמלחמה כששולחים לך צו 8 אתה מתגייס", אמר ל-ynet שגריר ישראל לשעבר באו"ם, דני גילרמן, היוצא הלילה (יום ד') לניו-יורק כדי לסייע במאבק ההסברתי נגד השלכות דו"ח גולדסטון. במקביל, נמשך הדיון בדו"ח בעצרת הכללית של האו"ם.

 

גילרמן יוצא לניו-יורק לבקשתם של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושל שר החוץ אביגדור ליברמן. הוא אמור להעניק סיוע נקודתי להסברה הישראלית על רקע הדיון באו"ם.

שם מנסות המדינות הערביות ותומכיהן להעביר את הדו"ח למועצת הביטחון - ובהמשך אף אולי לבית הדין הבינלאומי לפשעי מלחמה בהאג.

 

גילרמן הוסיף: "אני נוסע לניו יורק לעשות עבודה כחייל פשוט. אנחנו נמצאים במלחמה, שהיא למעשה קרב הסברה נגד דו"ח גולדסטון, וכמו כל ישראלי כששולחים לך צו 8 אתה מחוייב ומתגייס. אני לא מאמין בהשתמטות. אעשה כמיטב יכולתי להסביר שדו"ח גולדסטון הוא חד-צדדי, מוטה ומעוות".

 

גילרמן צפוי להופיע בעיקר בפני כלי תקשורת אמריקניים ובינלאומיים במהלך היומיים בהם ישהה בניו יורק.

בעת כהונתו כשגריר, גילרמן נודע בלשונו החדה והבהירה, ונחשב למסביר מצטיין.

 

בתוך כך, היום שוחח שר החוץ ליברמן עם שרי החוץ של בריטניה, הונגריה ואיטליה, ואמר להם כי דו"ח גולדסטון "אינו רק בעיה של ישראל, אלא של העולם החופשי כולו, אשר חייב לבנות חומה בצורה נגד הטרור". הוא הוסיף כי "אי-מתן גיבוי למדינות דמוקרטיות להגנה על עצמן ועל אזרחיהן, משמעותו גיבוי לטרור והגנה על מבצעיו". ליברמן שוחח עמם במסגרת סבב שיחות שהוא עורך עם שרי חוץ בקהילה הבינלאומית נגד דו"ח גולדסטון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
גילרמן. בעיקר לכלי התקשורת
צילום: רויטרס
מומלצים