שתף קטע נבחר

הרב של מישל אובמה

הרב קייפרס פוניי, בן דודה של מישל אובמה, גדל כנוצרי ואף היה קרוב להפוך לכומר, אך לבסוף התגייר. השבוע הגיע לביקור ראשון בארץ, כאורח הסוכנות. כשבמוקד הביקור שלו: תוכניות לקליטת עולי אתיופיה בארץ

ביום השנה לבחירתו של הנשיא אובמה, התארח הרב פוניי, מנהיג קהילת יהודים שחורים "בית שלום בני זקן" בשיקאגו (רובם ממוצא אתיופי), במרכז הקליטה של הסוכנות היהודית במבשרת ציון. הרב הוא בן דודו של אשת הנשיא, מישל אובמה וזהו ביקורו הראשון בישראל.

  

פוניי התגייר לפני כמה שנים והפך לרב. הוא סיפר כי התרגש לראות את אופן הקלטה של מדינת ישראל מכל העולם ובמיוחד התרגש לפגוש יהודים שהגיעו לארץ מאתיופיה. הרב הבטיח לעביר לבת דודתו המפורסמת את התרשמויותיו מביקורו במרכז הקליטה ומביקורו במוזיאון יד ושם, בו ביקר מוקדם יותר. במהלך הביקור הוא נכח בהרצאה של אנשי הסוכנות על תוכניות העליה והקליטה בארץ עבור יהודי אתיופיה. כשנפגש עם עולים צעירים שהגיעו לא מכבר לארץ, התרגש לשמוע את סיפורם. פוניי שאל המון שאלות ובין היתר התעניין כיצד משלבים את יוצאי אתיופיה בשוק העבודה. הרב פוניי הגיע גם לגן ילדים מיוחד לעולי אתיופיה שלומדים עברית וחיים בתוך מרכז קליטה.

 

לגבי שנת הפעילות הראשונה של הנשיא אובמה אמר כי "זו היתה שנה מלאת פעילות". ובעניין קבלת פרס נובל השיב בדיפלומטיות: "לא הייתי בוועדה". כאשר נשאל האם הוא מתכננן לעלות לארץ, אמר, כי "אלוהים נמצא בכל מקום".

 

במהלך ביקורו, נשאל הרב רבות על הפוליטיקה, אך הקפיד שלא להיכנס לנושא והשאר במסגרת היהדות. פוניי גדל כנוצרי ואף התעניין באיסלאם. היה מאוד קרוב להיות כומר, אך לבסוף התגייר. שמו הוזכר כקשר היהודי של המועמד דאז ברק אובמה.

 

הביקור התקיים במסגרת משלחת של אנשי עסקים ואנשי ציבור אפרו–אמריקנים בישראל, שאורגנה על ידי הארגון היהודי האמריקאי AIPAC. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב קייפרס פוניי במרכז הקליטה
צילום: בראיין הנדלר
מומלצים