שתף קטע נבחר

התקדמות? "נתניהו ייפגש עם המתווך הגרמני"

העיתון אל-מנאר, היוצא לאור במזרח ירושלים, דיווח כי המתווך הגרמני יגיע בקרוב לישראל וייפגש עם ראש הממשלה כדי לקבל הסכמה לביצוע השלב השני בעסקה לשחרור גלעד שליט

האם שחרורו של גלעד שליט משבי החמאס קרוב מתמיד? העיתון אל-מנאר, היוצא לאור במזרח ירושלים, דיווח הבוקר (יום ה') כי השלב השני של עסקת שליט מוכן לביצוע. המתווך הגרמני, כך לפי הדיווח, צפוי לקיים ביקור מכריע בישראל כדי להשלים את העסקה.

 

העיתון, אשר דיווח בעבר על כך שהעסקה על סף השלמה ועל טיוטות הסכם שהושגו בין הצדדים, מסר מפי גורמים המקורבים למתווך הגרמני כי עדיין אין מועד סופי ומוסכם להשלמת העסקה - אך המגעים נמשכים.

 

לפי הדיווח, המאמץ הגרמני מתמקד בהשלמת השלב השני של העסקה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מקיים בהקשר הזה מגעים עם ראשי הקואליציה והוא צפוי להיפגש בעוד עשרה ימים עם המתווך הגרמני, אשר יבקר בישראל בליווי גורם בכיר במודיעין המצרי, במטרה להשאיר את מצרים בתמונה.

 

השלב הראשון בעסקה הושלם בתחילת החודש שעבר, אז הועברה לישראל קלטת שבה נראה החייל החטוף - תמורת שחרורן של 19 אסירות פלסטיניות מהכלא הישראלי.

 

מקורות העיתון מסרו כי המתווך מקווה לקבל בביקורו הקרוב את הסכמת ישראל לביצוע

השלב השני בעסקה, שבמרכזו שחרור בכירים פוליטיים של החמאס מבתי הכלא. לדבריהם, הדיונים בישראל מתקיימים ברמת ראשי הקואליציה והמטבחון המצומצם.

 

לפי העיתון, הדרך לסגירת תיק שליט סלולה עבור נתניהו, אך השלב השלישי בעסקה הוא הקשה ביותר, מאחר והוא כרוך בשחרור האסירים הכבדים.

 

עם זאת, מקורות העיתון העריכו כי לא יעבור זמן רב בין השלמת השלב השני לשלב השלישי והאחרון. אך לדבריהם, אין כעת מה לדבר על לוח זמנים: "הביקור הקרוב של המתווך הגרמני לישראל יקבע לאן הולכים הדברים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. יאשר את השלב השני?
צילום: AFP
שליט. "הביקור יקבע לאן הולכים הדברים"
מומלצים