שתף קטע נבחר

בריטניה: סטודנטים ניסו "לעצור" את שגריר ישראל

מפגינים באוניברסיטת נוטינגהם הפגינו נגד השגריר, שהגיע להרצות בנושא חתירתה של ישראל לשלום. הם התפרצו לדבריו, ושוטרים מקומיים ליוו אותו ביציאתו מהאירוע. בהולנד התפרעו מפגינים בהרצאה של השר הרשקוביץ

שגריר ישראל בבריטניה, רון פרושאור, הגיע לנוטינגהם, עיר הולדתו של רובין הוד, אך התקבל כאילו היה השריף מנוטינגהם. השגריר ביקר אתמול (יום ד') באוניברסיטת נוטינגהם, אחת האוניברסיטאות המובילות בממלכה, ונתקל בהפגנה גדולה של סטודנטים שנשאו שלטים בגנות מדיניות ישראל והמצור על רצועת עזה.

 

שעות ספורות לפני מועד הביקור נודע למשטרת בריטניה כי הסטודנטים מתכוונים לבצע "מעצר אזרחי" לשגריר ולמנוע ממנו להרצות במוסד. בסופו של דבר,

נאלץ השגריר פרושאור לדחות את מועד הרצאתו, בנושא מאמציה המדיניים של ישראל והחתירה לשלום, ולהיכנס דרך כניסה אחורית כשהוא מלווה באבטחה כבדה.

 

ביקורו של השגריר בעיר הספרותית הינו חלק מאסטרטגיית ההסברה של מדינת ישראל. במסגרת הפעילות האזורית של שגרירות ישראל בבריטניה, מבקר השגריר בקמפוסים שונים ומדבר בפני הסטודנטים הצעירים אודות ניסיונותיה של ישראל להשיג שלום עם הפלסטינים.


המפגינים בנוטינגהם (צילום: לאון פרי, impact magazine) 

 

במהלך ההרצאה באוניברסיטת נוטינגהם קטעו הסטודנטים את דבריו של פרושאור מספר פעמים וחלקם התפרעו באולם. ההרצאה כולה לוותה בקריאות גנאי והאשמות כלפי מדינת ישראל. על אף כל אלה, סיים השגריר את ההרצאה ועזב את האולם מלווה בכוחות ביטחון מקומיים לרכב מאובטח.

 

השוטרים המקומיים אף סייעו לו לצאת תוך שימוש בתרגיל הטעיה, מחשש לביטחונו. כך, בשעה שהמפגינים המתינו במקום אחד - עזב השגריר את המקום מיציאה אחרת.

 

פרושאור עצמו אמר כי "ההתרחשויות באוניברסיטת נוטינגהם הן ביטוי נוסף למסע ההכפשה המכוער המתנהל נגד ישראל בקמפוסים ברחבי בריטניה. מצער כי מוסדות אקדמיים חשובים נפלו בני ערובה לקיצונים, המבקשים להשתיק כל דיון תרבותי. נלחם בכל האמצעים נגד חרם אקדמי, חרם מוצרים וחרם דיפלומטי-משפטי".

 

מפגינים הפריעו לשר הרשקוביץ בהולנד

תקרית דומה אירעה היום במהלך הרצאתו של השר דניאל הרשקוביץ באוניברסיטת ארסמוס שברוטרדם, הולנד. קומץ מפגינים, שניסה להפריע לדבריו של השר, הורחקו מהמקום. השר הרשקוביץ אמר כי "המפגינים נגד ישראל תומכים בטרור. פשע מלחמה הוא החדרת שנאה ונשק להשמדה המונית, ולא הגנה על חיי אזרחים מופגזים".

 

האירוע בבריטניה התרחש באותו היום שבו הותקף שגריר ישראל בטורקיה, גבי לוי, בעיר טרבזון על ידי סטודנטים מקומיים שרדפו אחריו, השליכו לעברו ביצים וניסו להתפרץ לרכבו. המשטרה המקומית התעמתה עם הסטודנטים והשגריר לא נפגע.

 

לדברי דובר משרד החוץ בירושלים לתקשורת הישראלית, יוסי לוי, האירוע היה מוגבל בהיקפו ואפילו צפוי. "היה ניסיון של קבוצת סטודנטים מקומית להפריע לדבריו של השגריר במהלך ביקור במתחם הקמפוס בעיר, סמוך לים השחור. המשטרה המקומית התערבה והשליטה סדר במקום. השגריר סיים את הרצאתו והמשיך לנהל את פגישותיו", אמר.

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסטודנטים צועקים לעבר השגריר
צילום: Bruno Albutt
השגריר פרושאור. מסע הכפשה נגד ישראל
צילום: ג'ון ריפקינד
מומלצים