שתף קטע נבחר

Boxee: כל המדיה, גם מהרשת

תוכנת Boxee הישראלית מרכזת את כל תכני המדיה במחשב, אבל מתחברת גם אל תכנים באינטרנט - חלקם לא זמינים לישראלים. בדקנו

הרעיון של מדיה סנטר - שימוש במחשב כמרכז מדיה ביתי המחובר לטלוויזיה, כבר לא נראה כעניין למומחי מחשבים בלבד. הצפייה בתכני וידאו ברשת נמצאת במגמת עליה מתמשכת וגם התכנים בתוך הבית עברו לפורמט דיגיטלי כל שאין סיבה שלא לרכז את כולם במקום אחד, רצוי עם חיבור למסך הגדול של הטלוויזיה.

 

מיקרוסופט מקדמת את הרעיון כבר שנים, וחבורת יזמים ישראליים מנסה לעקוף אותה עם תוכנה משלהם ‭.Boxee -‬ במיקרוסופט מציעים את המדיה סנטר כחלק ממערכת

ההפעלה, ולא בכל הגרסאות, ואילו Boxee היא תוכנה נפרדת, הזמינה להורדה חינם לכל אחד. בנוסף, Boxee היא יוזמת קוד פתוח, כך שמפתחים יכולים להוסיף לה יכולות ויישומים מתאימים.

 

מדיה מרוכזת 

Boxee מרכזת את כל תכני המדיה שקיימים במחשב - תמונות, סרטים ומוזיקה, ומתחברת גם אל תכנים ברשת, בעזרת אותם יישומים חיצוניים. אפשר להוסיף יישום שיציג תמונות מפייסבוק, יישום אחר יציג סרטים מ‭YouTube-‬ וכן הלאה.

 

בארצות הברית התוכנה זוכה לפופולריות רבה, כיוון שהיא מרכזת במקום אחד תכנים הזמינים מכמה אתרים שונים - נטפליקס, הולו, אתרי רשתות הטלוויזיה ועוד. אצלנו הנושא בעייתי: רוב התכנים האלה לא זמינים לצפייה מחוץ לארצות הברית, בחינם או בתשלום.

 

למרות זאת, גם משתמשים ישראליים יכולים להיעזר בתוכנה: יש מספיק אתרים שמציעים תכנים לכל גולש אינטרנט, ללא תלות במיקום שלו, כמו ‭,Cnet‬ טריילרים לסרטים מהאתר של אפל, אתרי חדשות ואחרים. אין כמובן הגבלה לגבי שימוש בתכנים במחשב או על אתרים כמו פליקר, פייסבוק או ‭.YouTube‬ בזכות הרקע הישראלי, יש גם גרסה עברית לתפריטים של Boxee (אבל לא מלאה‭.(‬

 

מדיה חברתית 

התוכנה מתחברת גם לשירותים חברתיים - תוכלו לצרף חברים ב- Boxee עצמה, לקבל עדכונים על התכנים בהם הם צופים והמלצות שלהם, ואפשר גם לשלוח מהתוכנה עדכונים לטוויטר או לפייסבוק לגבי הפעילות שלכם.

 

Boxee מוגדרת זה כשנה כגרסת אלפא, כלומר גרסה לא סופית שעדיין נמצאת בבדיקה, והעניין מורגש. במחשב עם Windows 7, התוכנה עבדה מדי פעם בצורה איטית ונתקעה פעם או פעמיים. בכמה מקרים, בחירה בקטע וידיאו מסוים החזירה אותנו אל התפריט של אותו ערוץ תוכן ללא הסבר.

 

אבל זה היוצא מן הכלל. מי שרוצה להרכיב לעצמו תפריט מדיה מגוון מהרשת ומהספרייה במחשב האישי, יוכל להיעזר ב-Boxee בקלות.

 

מחיר: חינם

דרישות מערכת:Windows ‭,Mac OS X ‬, לינוקס

להורדה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים