שתף קטע נבחר

מיכאל מור השתחרר: "מתכנן חיים נורמטיביים"

העבריין גיבור פרשת "השוטרים הנוקמים" יצא מהכלא אחרי 29 חודשים כמנצח, לאחר שרוב החשדות והאישומים נגדו התמוטטו כמגדל קלפים. היעד הראשון לאחר השחרור: קברי צדיקים

יוצא אל האור, לחיים חדשים? העבריין הבכיר מיכאל מור השתחרר הבוקר (יום ה') מכלא שיטה הסמוך לבית שאן. מור, שחבריו הקרובים הגיעו לאסוף אותו, יפגוש היום את שלושת ילדיו לאחר תקופה ממושכת שלא ראה אותם. בימים הקרובים הוא מתכנן לעלות לקברי צדיקים, כדי להודות על שחרורו, ולצאת עם משפחתו לחופשה באילת. לאחר מכן הוא מתכנן חופשה של כמה ימים עם אשתו באירופה. היכן יגור? החלטה על כך תתקבל מאוחר יותר, אבל על פי החלטת בית המשפט, הוא יצטרך לבחור מקום מגורים מדרום לחיפה.

 

בצאתו מהכלא, המתינו למור המצלמות והמיקרופונים של העיתונאים - אך הוא התעלם מההמולה, השפיל את ראשו ומיהר להיכנס לרכב שהמתין לו. "מיכאל הניח את כל משקעי העבר מאחוריו", אומר פרקליטו, עו"ד יהלי שפרלינג. "בכוונתו לחיות חיים נורמטיביים ולפרנס את משפחתו, ובימים הקרובים יעשה חושבים ויחליט היכן להתמקם".


מור (במרכז) ושני חבריו בתחנה הראשונה לאחר השחרור:

קבר רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון (צילום: אביהו שפירא)

 

מור, תושב נהריה, היה היעד של "השוטרים הנוקמים", שהורשעו באחרונה בניסיון לפגוע בו ונשלחו לשנת מאסר. הוא יוצא לחופשי לאחר שריצה שתי תקופות מאסר של 29 חודשים - ומרגיש שהוא יוצא מהכלא כמנצח. את תקופת המאסר המקורית ריצה על סחר בנשק. הרשויות ביקשו להרשיעו גם בעבירות רבות נוספות, בהן עמידה בראש ארגון פשיעה, ואחריות על השלכת 42 רימונים ומטענים בנהריה. המשטרה ביקשה לייחס לו גם ירי טיל לאו אל עבר משרדו של מפקד תחנת המשטרה בעיר - אך גם בירי זה הואשמו לבסוף רק שני "חייליו", זיו אלוש ושמואל הרוש.

 

ידע שמאזינים לו - ואיים מתוך הכלא

מור, בסופו של דבר, הואשם והורשע בעבירות של סחר בנשק. תוך כדי תקופת מאסרו, החלה המשטרה להאזין לשיחותיו, ורקמה את כתב האישום השני. הפעם הואשם בסחיטה ואיומים, כשכתב האישום מגולל על פני 100 עמודים 37 מקרים שונים שבהם הילך אימים על שופטים, שוטרים וקציני משטרה בכירים - בכל המקרים היה זה בשיחות עם אנשיו, מתוך הנחה (מוצדקת) שמאזינים להן.

 

עשרה ימים לפני שחרורו, נעצר מור מחדש - אולם גם הפעם הסתיים המשפט בקול דממה דקה. מור הורשע במסגרת עסקת טיעון בשני מקרים בלבד של איומים. אמנם המקרים מלמדים על דרך פועלו של האיש,

אך בסופו של יום, ביקשה הפרקליטות לא יותר משנתיים מאסר בפועל, ואילו השופטת יפעת שטרית גזרה עליו בספטמבר 11 חודשים בלבד. בניכוי ימי מעצרו, נותרו לו חודשיים בלבד לרצות, והם הסתיימו היום. עוד נקבע בגזר הדין, כי אסור לו להיכנס לעיר נהריה, שם מתגוררת משפחתו, במשך 13 חודשים, ומותר לו להתגורר רק דרומית לחיפה.

 

היום, לאחר שהשתחרר מהכלא, צפוי מור לנסוע עם חבריו לקברי צדיקים בצפון, שם הוא מבקש להודות על הנצחון שנחל. לאחר מכן יפגוש את עורכי דינו, יהלי שפרלינג דורון נוי ומיכאל כרמל ומשם ייסע למסעדה באזור רגבה בכדי לראות את אשתו וילדיו. את בנו הקטן בן השלוש הוא בקושי מכיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מור עם שחרורו מהכלא. הניח את משקעי העבר מאוחריו
צילום: חגי אהרון
עו"ד שפרלינג
מומלצים