שתף קטע נבחר

קרב השבת: החרדים מתאחדים נגד אינטל

בכירי הרבנים החרדים יוצאים בקריאה להשתתף בהפגנת ענק השבת בהר חוצבים בירושלים. העילה: כוונת אינטל להעסיק עשרות עובדים בשבת במקום. הפעם: גם הרב אלישיב והאדמו"ר מגור משתפים פעולה עם העדה החרדית במחאה

המערכה נגד חניון קרתא עדיין בעיצומה, אבל החרדים כבר פותחים חזית נוספת במלחמה על קדושת השבת: בכירי הרבנים קוראים לציבור להשתתף בהפגנת ענק שתתקיים בשבת הקרובה באזור התעשייה הר חוצבים בירושלים. הם מוחים נגד חברת אינטל המתכננת העסקת עשרות עובדים בסופי שבוע במפעל שהקימה במקום, הקרוב לריכוזים חרדיים.

 

מארגני העצרת, שתתקיים ביום שבת לפני הצהריים, מצפים להשתתפותם של אלפים רבים, בעיקר בזכות שילוב הכוחות הנדיר של העדה החרדית ורבני הזרם המרכזי בציבור החרדי.

 

את המערכה החדשה מובילים חבר הכנסת אורי מקלב (יהדות התורה) ו"ועדת הרבנים למען קדושת השבת" שבנשיאות הרב יוסף אלישיב והאדמו"ר מגור, זאת בניגוד למחאות נגד פתיחת חניון קרתא המאורגנות על ידי העדה החרדית בלבד וזוכות בשבועות האחרונים למספר משתתפים קטן יחסית.

 

"חובה למחות על הפרצה בחומות השבת"

גם היומונים החרדים יתד נאמן והמודיע גוייסו למאבק, ודיווחו הבוקר (יום ה') על "פרצה חמורה בחומות השבת". לטענתם, אינטל מתעלמת מ"דרישתה הנחרצת של היהדות הנאמנה" ובהתעקשותה לפתוח את המפעל בשבת יש משום "רמיסת כבודה של השבת ברגל

גסה". עוד נכתב כי משא ומתן שהתקיים בין ח"כ מקלב לראשי החברה הסתיים ללא תוצאות.

  

"חובה למחות על הפרצה החמורה, ועל כל אחד ואחד לעשות כל מה שביכולתו כדי למנוע את הפרצה", קבע המודיע בשם "מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א", "ומי שיכול לצאת ולמחות במקום הפרצה - עליו לעשות זאת". בהמשך דווח: "רבנים ואישי ציבור הודיעו כי היהדות הנאמנה לא תנוח ולא תשקוט עד אשר תסיר את החרפה בכוונה חמורה זו מעיר הקודש ירושלים, כאשר רבבות בני הציבור החרדי על כל חוגיו לא יניחו לחילולה של שבת קודש ורמיסת כבודה בירושלים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
הזעקה החרדית חוזרת
צילום: דודי ועקנין
הרב אלישיב. שותף למאבק
צילום: אביעד בטר
מומלצים