שתף קטע נבחר

מאות חרדים תקפו עיתונאים מול 'אינטל' בירושלים

החרדים נענו לקריאות והגיעו להפגין נגד העבודה שנעשית בשבתות במפעל במתחם הר חוצבים. הם גירשו בכוח את סגן ראש העיר החרדי יצחק פינדרוס, ובהמשך יידו אבנים על כתבים. ב"אינטל" הבהירו: לא ניכנע ללחץ

כ-1,500 מפגינים חרדים הגיעו לפני הצהריים (שבת) לרחבת מפעל "אינטל" במתחם הר חוצבים בירושלים, כדי למחות על כך שעשרות עובדים מועסקים בו בסופי שבוע. אחרי כשעתיים של שקט יחסי, החלו מאות מביניהם לתקוף עיתונאים שהגיעו לסקר את המחאה. הם השליכו עליהם אבני חצץ וחפצים שונים, אולם איש לא נפגע. ב"אינטל" הבהירו כי ימשיכו לעבוד בהתאם לצורכי החברה, ולאחר מכן התפזרה ההפגנה בשקט.

 

אירוע חריג נוסף נרשם בסמוך למפעל, כשסגן ראש העיר יצחק פינדרוס מסיעת יהדות התורה, הגיע למקום. המפגינים החרדים גירשו אותו בכוח, ומחו על כך שממרום כסאו ועל אף היותו חרדי - הוא אינו מונע את חילול השבת. מלבד האירוע הזה הסתפקו המפגינים בקריאות "שבעס". 


מפגינים תוקפים את כתב "ידיעות אחרונות" (צלם: גיל יוחנן)

 

כוחות משטרה חסמו את הכבישים המובילים למתחם הר חוצבים כדי למנוע מחילונים להיכנס לאזור בטעות עם כלי רכב. במתחם עצמו לא נראתה נוכחות של משטרה וגורמי ביטחון, ואלה פועלים בעיקר מחוצה לו.

 

בחברת "אינטל" המשיכו לשדר "עסקים כרגיל" חרף המחאה. "אנחנו ממשיכים לנהל את שגרת חיינו על פי הצרכים אליהם אנו מחויבים", נמסר מהחברה. בזמן ההפגנה שהו עובדים בתוך המפעל.

 

מספר המשתתפים הגדול שהגיע להפגנה נעוץ בקריאה שהפנו בכירי הרבנים לציבור החרדי להשתתף בה, ובשילוב הכוחות הנדיר שנעשה לצורך כך בין העדה החרדית ורבני הזרם המרכזי בציבור החרדי. 

 

המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים גם לקראת ההפגנה המתוכננת להיערך מאוחר יותר היום מול חניון קרתא בעיר. גורמים במשטרה אמרו ל-ynet כי אין בכוונתם לאפשר ניסיונות של חרדים לפרוץ למשרדי אינטל או לחסום את החניון וצמתים באזור השכונות החרדיות.

 

גם באינטל נערכו לאפשרות הגרועה מכל, והציבו גדרות תיל מעל לגדרות הברזל. "תמיד עבדנו בהתאם לצרכים, ואם הצרכים מחייבים - אנחנו עובדים גם בשבת, הכל בהתאם לחוק. אין שום שינוי בסטטוס-קוו", אמר ל-ynet קובי בכר, דובר חברת אינטל ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חרדים במתחם הר חוצבים. אינטל לא נכנעת
צילום: גיל יוחנן
מפגינים בשער המפעל. המשטרה חסמה כבישים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים