שתף קטע נבחר

קלינטון טמן פתק בכותל: "חוויה מרגשת"

נשיא ארה"ב לשעבר ערך ביקור פתע באתר הקדוש, לתשואות המתפללים, וכתב בספר המבקרים: "אתם עושים עבודה נפלאה לחשיפת ההיסטוריה של העם היהודי". רב הכותל התפעל: "הוא ביקר במנהרות הכותל וגילה התעניינות"

נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון, ביקר בצהריים (יום א') במפתיע בהר הבית וברחבת הכותל המערבי, ואף זכה לסיור אישי במנהרות הכותל בהדרכת רב המקום. קלינטון טמן פתק בין האבנים הקדושות, הצטלם עם תיירים אמריקנים ברחבה ואף השאיר חותם בספר המבקרים באתר.

  

רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ' סיפר ל-ynet כי בשעות הצהריים קיבל טלפון מפמליית הנשיא לשעבר, השוהה בישראל, ושעה לאחר מכן הגיע קלינטון למקום. הוא ביקש לבקר תחילה בכותל המערבי ולחתום את הסיור בהר הבית, אך משיקולים בטחוניים עלה תחילה אל ההר.  


הנשיא כותב הערב בספר המבקרים

 

"כשהגיע לרחבת הכותל מאות אנשים שהופתעו לראות אותו התחילו להריע", אמר רבינוביץ', "הסברתי לו על חשיבות המקום, קראנו יחד פרק תהלים והוא שם בין האבנים פתק שהכין מראש". הרב הבטיח לאורח בחיוך כי תוכנו לא יתפרסם בתקשורת, בניגוד למה שקרה לנשיא הנוכחי, ברק אובמה, כשביקר בישראל לפני היבחרו.


"כאן הכל התחיל". התייר, רב הכותל והמדריכה

 

רב הכותל מספר שקלינטון התעניין במידותיו

של הכותל המערבי ובהיסטוריה שלו, ואנשי המקום הציעו לו לסייר באתר מנהרות הכותל. רבינוביץ' השמיע באזניו סקירה היסטורית מימי בית המקדש הראשון, הקמת המסגד ובניית הרובע המוסלמי, והנשיא לשעבר ביקש להיכנס עוד לתוככי המנהרות. "הוא הראה התעניינות אמיתית", התפעל הרב, "הוא שאל על המקווה, על האבן הגדולה ששוקלת 600 טון - איך הביאו אותה וכו'".

  

במהלך הביקור הרבה קלינטון לבטא את הערכתו לעם היהודי ולמדינות ישראל. הוא היה במצב רוח טוב ואף הצטלם עם תיירים אמריקנים שנקלעו למקום. בספר המבקרים של מנהרות הכותל כתב: "תודה רבה על החוויה המרגשת שהייתה לי כאן ועל העבודה הנפלאה שאתם עושים לחשיפת ההיסטוריה של העם היהודי".

 

מאוחר יותר, אירח קלינטון בפורום סבן שהתקיים במלון מצודת דוד בבירה, את תלמידי רשת 'מגדל אור' יחד עם נשיא המוסדות הרב יצחק דוד גרוסמן. קלינטון שוחח עם הילדים ארוכות והבטיח לבוא לבקר בקרוב בבית הספר.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קלינטון והרב רבינוביץ' בכותל
הנשיא, הרב גרוסמן ותלמידי מגדל אור
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים