שתף קטע נבחר

מחקר: ההורים הטובים ביותר - לסביות

האקדמיה הלאומית להורות בבריטניה פרסמה מחקר הבוחן את הסוגים השונים של התא המשפחתי. מתברר שילדיהן של לסביות מצליחים יותר בחיים מאשר ילדים לזוגות סטרייטים

מכון מחקר בריטי טוען כי התא המשפחתי האידיאלי כולל שתי אמהות לסביות ולא גבר ואשה. העיתון הבריטי "טלגרף" דיווח כי תוצאות המחקר הדגימו שילדיהן של לסביות מצליחים יותר בחייהם מילדים אחרים.

 

"שתי נשים מהוות הורים טובים יותר מאשר גבר ואשה", אמר סטיבן סקרוט, העומד בראש האקדמיה הלאומית להורים, הזוכה למימון ממשלתי. עמדתו שאובה מהמחקר שנערך בבריטניה, לפיו ילדים שגודלו על ידי שתי נשים הם יותר שאפתניים.

 

חוקרים בבירקבק קולג', באוניברסיטת לונדון ובאוניברסיטת קלארק בארצות הברית שהגיעו למסקנות דומות מצאו גם הסבר לתופעה. לטענתם, זוגות חד-מיניים אינם מביאים לעולם ילדים "בטעות" ולכן תמיד מדובר באנשים שקיבלו החלטה מודעת לאמץ ילדים או לקבל תרומת זרע.

 

בעקבות פרסום הממצאים נשמעו קולות הדוחים את המסקנות על הסף. לטענתם, אבות ממלאים תפקיד מהותי בחיי המשפחה ולכן ילדים סובלים מבעיות אחרות. ג'ון דיוויס, מנהל הארגון "משפחות זקוקות לאבות", אמר: "מכיוון שלכל ילד יש אב ביולוגי, יש לו גם הזכות לדעת מי זה". לדבריו, "ברוב המשפחות שבהן יש אב ואם, האב דרוש לתא המשפחתי כדי לתמוך בילדיו. אולם בסופו של דבר, הכל תלוי באיכות ההורות".

 

חברת הפרלמנט הבריטית אן ווידקומב, אמרה בעקבות הפרסומים כי "המסקנות

סותרות כל מחקר אחר שערכה הממשלה בעבר. מחקרים אלה, שמצוטטים כל הזמן על ידי הממשלה והאופוזיציה, מוכיחים בבירור שילדים מצליחים יותר בחיים כשיש להם דמות אם, אבל גם דמות אב בחייהם".

 

דו"ח של "האגודה הבריטית לתפיסות חברתיות" העריך באחרונה ששליש מתושבי הממלכה מאמינים שזוגות חד-מיניים יכולים להיות הורים טובים בדיוק כמו זוגות של הטרוסקסואלים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדיף אמא ואמא? (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים