שתף קטע נבחר

נשיאת ארגנטינה לפרס: בעד גרעין לצורכי שלום

בפגישה עם הנשיא התייחסה כריסטינה פרננדס דה-קירשנר לשאיפות הגרעין של איראן, והבהירה: "ארגנטינה תומכת בפיתוח גרעין לצורכי שלום, כפי שאנו עושים בעצמנו". פרס ביקש ממנה לעודד את אבו-מאזן לחזור לשולחן המו"מ וקיבל עצה על חיזור

נשיא המדינה, שמעון פרס, ממשיך בביקורו בדרום אמריקה והיום (ב') נועד עם נשיאת ארגנטינה, כריסטינה פרננדס דה-קירשנר, ושמע ממנה כי "ארגנטינה תומכת בפיתוח גרעין לצורכי שלום, כפי שאנו עושים בעצמנו".

 

דה-קירשנר הסכימה עם פרס על הצורך לגנות מכחישי שואה, כמו מחמוד אחמדינג'אד. במסיבת עיתונאים משותפת שערכו בתום הפגישה, אמרה: "אנחנו נגד כל גילוי של אנטישמיות. הכחשת השואה - ישנן קבוצות כאלה פה. המדיניות של ארגנטינה היא שיהיה עולם טוב יותר".


קבלת הפנים לפרס, היום בארגנטינה (צילום: רויטרס)

 

נשיאת ארגנטינה התייחסה לפיגועים בבואנוס איירס ב-1992 ואמרה, כי "איראן צריכה להסכים להסגיר את המבוקשים, בעיקר את אנשי הממשל האיראני (בהם שר ההגנה האיראני, א.מ.). לפי החוקה, היה צריך להעמיד אותם לדין ולמשפט צדק. גם אם ישפטו אותם שם, זה מקובל, אבל לא ייתכן שכלל לא יעמדו לדין".

 

דה-קירשנר דיברה גם על תהליך השלום. "ביקרתי ברמאללה. אנחנו מכירים בזכות של הפלסטינים למדינה ובזכות של ישראל לחיות עם גבולות בטוחים. שלום במזרח התיכון זה הכרחי. נעשה הכל כדי לקדם שלום במזרח התיכון ולהביא לשתי מדינות זו לצד זו. אנחנו מחויבים לנושא הזה".

 

לקראת ביקורו של הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן), אמר הנשיא פרס כי "הנשיאה יכולה לעודד את עבאס לחזור לשולחן המשא ומתן". דה-קירשנר מצדה הבהירה מוקדם יותר כי "פתרון הבעיה הפלסטינית הוא המפתח להתמודדות עם הטרור הבינלאומי". לדבריה, "ארגנטינה רוצה לתרום לקידום תהליך השלום באזור".

 

בפגישתם בירכה דה-קירשנר את פרס על ביקורו בראש משלחת שכללה אנשי עסקים ותעשיינים, והביעה רצון לקדם את הסכם הסחר החופשי בין ישראל לארגנטינה. לדבריה, ארגנטינה משקיעה מעט מאוד בתחום ההתחמשות הצבאית. "אנו משקיעים באנרגיה וחקלאות", אמרה לפרס.

 

בנימה אישית יותר, אמרה לנשיא: "קראתי את הביוגרפיה שלך וראיתי שחיזרת אחרי סוניה באמצעות ציטוטים של קרל מרקס. יש לי עצה בשבילך: זאת לא הדרך...". פרס הזמין את מקבילתו ל"וועידת הנשיא" בשנה הבאה, שתהיה בסימן קידום נשים. הוא אמר כי יזמין נשים מכל העולם, כולל מאיראן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס ודה-קירשנר. ארגנטינה רוצה לתרום
צילום: רויטרס
מומלצים