שתף קטע נבחר

החרדים: מסתמנת פשרה לפעילות אינטל בשבת

"ועדת הרבנים למען קדושת השבת" תתכנס מחר לאשר את הפשרה המסתמנת - העסקת לא יהודים במפעל בירושלים. חבר הוועדה ל-ynet: "מאמין שעד שבת המשבר ייפתר". ב"אינטל" מאשרים: "מתנהלים מגעים לפתרון הפרשה"

סוף למשבר אינטל והחרדים? ב"וועדת הרבנים למען קדושת השבת" מעריכים היום (ג') כי בשעות הקרובות יושג הסכם מול חברת ההיי-טק להעסקתם בשבת של עובדים לא יהודים במפעל בירושלים. בכיר בוועדה אמר ל-ynet כי חבריה יתכנסו מחר בערב לישיבה מיוחדת כדי לאשר את פרטי ההסכם. 

 

ביממה האחרונה מתנהלים מגעים קדחתניים בין נציגי הרבנים למנהלי החברה במטרה להביא לסיום המשבר עוד לפני השבת הקרובה, זאת בהוראת הרב יוסף שלום אלישיב שקרא לעסקנים המעורבים בפרשה להגיע לפיתרון בהקדם האפשרי.

 

אמש נפגשו בעניין נציגו של הרב עובדיה יוסף בוועדת הרבנים, הרב אמיר קריספל, ומנכ"לית אינטל ישראל, מקסין פסברג. חבר נוסף בוועדה, הרב הלל וינברג, המייצג את הרב אלישיב, שוהה בימים אלה בארה"ב, והוא התבקש על ידי מזכירה לנסות להיפגש עם מנכ"ל אינטל העולמית. עד כה לא הצליח וינברג להתקבל לפגישה במשרדי החברה והערכה היא כי היא לא תצא לפעול.

 

מחברת "אינטל" נמסר ל-ynet בתגובה כי אכן מתקיימים כל העת מגעים לפתרון המשבר, אך הם מנועים מלפרט את תוכנם ולהעריך מתי תסתיים הפרשה.

 

מאז הפגנות החרדים נגד אינטל בשבת האחרונה נזהרו שני הצדדים שלא להלהיט עוד את הרוחות, וכפי שפורסם ב-ynet, כבר ביום ראשון החלה לעבוד במפעל המריבה קבוצת נשים חרדיות – באישור הרבנים. במקביל הפיצה המנכ"לית פסברג מייל לכלל עובדי החברה בארץ בו היא מאשרת כי המתפרעים במקום היו "מזרם קיצוני" ומודה כי ההפגנה עצמה הייתה שקטה – "כפי שסוכם עם הזרם המתון של המנהיגות החרדית".

 

כזכור, בשבת לפני הצהריים הגיעו כ-1,500 מפגינים חרדים לרחבת המפעל על מנת למחות על כך שעשרות עובדים מועסקים בו בסופי שבוע. אחרי כשעתיים של שקט יחסי החלו מאות מהם לתקוף עיתונאים שהגיעו לסקר את המחאה. הם השליכו עליהם אבני חצץ וחפצים שונים, אולם איש לא נפגע. גם יצחק פינדרוס, חבר מועצת העיר ירושלים מטעם יהדות התורה, הותקף באירוע, בטענה כי הוא וחבריו לא עושים די למניעת חילולי השבת בבירה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת השבת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים