שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אתר רשימות יפסיק לארח בלוגים
  פרויקט הבלוגים, שנתקל בקשיים יעזור לכותבים לעבור לבלוגים עצמאיים ויספק קישורים אליהם

  אתר הבלוגים העצמאי "רשימות" נפתח במטרה להיות "אוסף אתרים אישיים של כותבים מעניינים ומגוונים". על פי מקימיו אורי ברוכין, אילן גליני וד"ר ירדן לוינסקי, "ברשימות תמצאו מגוון תוכן איכותי ברמה שהיתה עד היום נחלת אתרים מסחריים בלבד". רשימות אירח בלוגים של אנשי אקדמיה, תקשורת, וכותבים עצמאיים נוספים ברשימה סגורה על פי תנאי קבלה.

   

  בתקופה האחרונה נקלע האתר לקשיים ועבר בין מספר שרתים. כעת הוא יפסיק לפעול במתכונתו הנוכחית, ויפעל כעמוד שירכז קישורים לתכנים של כותביו - שימצאו שירותי אירוח אחרים לבלוגים שלהם, וכן יפעלו על כתובות משלהם.

   

  פעילות האתר צמחה עם השנים בכמות הכותבים, הטקסטים והקוראים, ועימם עלתה גם הדרישה לתעבורה ואחסון שעולים כסף. האתר מופעל בהתנדבות, ומפעיליו

  השיגו חסות מ-Sweet Home שאיחסנה את האתר בחודשים האחרונים תמורת אזוכר בעמוד הראשי. 

   

  האתר נתקל גם בקשיים טכנולוגיים ודרש תחזוקה שמפעיליו לא יכלו לעמוד בה. "יודגש שאנחנו לא מעוניינים בשום פנים "לנטוש" את הפרויקט. פרויקט רשימות הוא תופעה ייחודית בתחום התוכן העברי ובסופו של דבר הינו מפעל תרבותי של ממש", כתב ברוכין בהודעה על המתכונת החדשה של האתר בפרויקט שמכונה "דף חדש".

   

  התכנים של הבלוגים אמורים לעבור בשלמותם למערכת מבוססת על פלטפורמת WordPress החופשית לבלוגים בעזרת כלי שמפתח גליני בשיתוף עם דביר וולק. הכותבים באתר יכולו לבחור אם להתקין את התוכנה על אתר עצמאי משלהם, או לעבור למערכת קיימת שמארחת בלוגים ב-WordPress כמו בלוגלי הישראלית או wordpress.com - ולהעביר לשם את הבלוג בשלמותו (כולל התגובות והקישורים לפוסטים) - בעיצוב של רשימות או בעיצוב אחר.

   

  לאחר המעבר, אתר רשימות יפסיק לארח את הבלוגים בעצמו, וירכז בעמוד הראשי עדכונים מכל הבלוגים הנבחרים באמצעות RSS. "התוצאה תהיה שקוראים עדין יוכלו להגיע אל האתרים ואל עדכוני התוכן שלכם בדרך הישנה, ולמעשה עמוד הבית של רשימות כמרכז של תוכן ימשיך לחיות כמעט ללא שינוי", מסביר ברוכין.

   

  ברוכין מחפש מתנדבים המתמצאים ב-WordPress ויוכלו לעזור לכותבי רשימת במעבר ומסכם "בסופו של דבר, התוכן נשאר, החוויה עבור הקוראים והכותבים רק משתפרת, והעתיד לא יהיה תלוי בנו יותר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים