שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  כמה קלוריות אתם אמורים לצרוך ביום?

  שאלה טובה. כך עובד המחשבון שייספק לכם את התשובה לכך, ולא רק - כמה חלבונים, שומנים, פחמימות ועוד. הכל בלחיצת כפתור. כל ההסברים

  חישוב הקצובה היומית המומלצת לכלל רכיבי התזונה: אנרגיה, חלבון, שומנים, פחמימות, סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים, מבוסס על ההמלצות המקובלות בעולם הקרויות Dietary References Intakes for Individuals או בקיצור DRI's. הן חוברו על-ידי המחלקה לתזונה באקדמיה הלאומית האמריקאית.

   

  בחישוב הקצובה היומית לאנרגיה (בקלוריות), הן בתהליך האבחון והן בהמלצות לממלאים יומן אכילה, נעשתה הפחתה של 10% מהמומלץ על פי הנוסחאות הסטנדרטיות וזאת מכיוון שמחקרים מוכיחים כי צריכת מזון מעט נמוכה מהמומלץ תתרום לקידום אורח חיים בריא ולמניעת התפתחות מחלות כרוניות כמו השמנה, סוכרת ורמות גבוהות של שומנים בדם, אשר לכולן קשר ישיר למאזן האנרגיה - הכנסה קלורית מהמזון אותו אנו אוכלים אל מול הוצאה שכזו על ידי פעילות גופנית סדירה.

   

  המחשבון מאפשר שינוי והתאמה אישית של רכיבי התזונה (קלוריות, חלבון ועוד) בהתאם לשינויים במשקל לאורך זמן, עלייה בגיל, והתאמה לרמת ההוצאה האנרגטית באותו היום. ניתן לחזור ולעדכן את ההגדרות במערכת בכל עת.

   

  המידע באדיבות אתר נטוגרין
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ניר יפה
  כמה קלוריות מותר לי לאכול?
  צילום: ניר יפה
  ד"ר רק שאלה
  מומלצים