שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנהל תחנת הרכבת הוא המואשם בשוד
  אייל שטרית, שהיה עד לא מזמן מנהל תחנת הרכבת בראשון-לציון, הואשם כי נסמך על מידע שהגיע אליו במסגרת תפקידו, ויחד עם אדם נוסף שדד תיק מבלדר, אשר הגיע לאסוף את הפדיון מרכבת מרכז בתל-אביב. לרוע מזלו, נשדד תיק ריק

  מנהל תחנת הרכבת בראשון-לציון עד לא מזמן, אייל שטרית, הוא האיש שמואשם בשוד בלדר הכספים בתחנת רכבת מרכז בתל-אביב בתחילת החודש. כך הותר היום (ד') לפרסום, עם הגשת כתב האישום נגדו לבית משפט המחוזי בתל-אביב. שטרית, בן 34 מלוד, מואשם בעבירות של שוד, קשירת קשר לביצוע שוד, קשירת קשר לשיבוש הליכי משפט ובהדחה בחקירה.

   

  מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ארז ריכטנברג מפרקליטות מחוז תל-אביב, עולה כי שטרית קשר קשר עם אדם, שזהותו לא ידועה, לשדוד את פדיון כספי הרכבת, כאשר הוא נסמך על מידע שהגיע אליו במסגרת תפקידו כמנהל תחנה. על-פי התוכנית, היה אמור שותפו לשדוד את הכספים מהבלדר ושטרית היה אמור להמתין לו ברכב, איתו השניים היו צריכים להימלט. 


  "הסתמך על מידע מעבודתו". הנאשם בבית המשפט (צילום: ירון ברנר)

   

  שטרית הגיע לאזור תחנת רכבת צפון והמתין במכוניתו בסמוך ליציאה לנתיבי איילון. במהלך השוד נכנס השודד למכוניתו של איש הכספים כשלראשו קסדת אופנוע, איים עליו באמצעות חפץ חד, לקח תיק שחור ונמלט מהמכונית לכיוון מכוניתו של שטרית. אולם, בדיעבד התגלה לשניים כי התיק שנשדד היה ריק.

   

  באישום נוסף נאשם שטרית כי לאחר השוד שוחח עם אשתו אסתר ואמר לה כי אם תפנה אליה המשטרה, עליה לומר שהיא זו שנהגה במכוניתם וכי היא זו שהגיעה עם המכונית לתחנת הרכבת בתל-אביב.

   

  מאוחר יותר, במהלך חקירתו, טען שטרית בפני חוקרי המשטרה כי לא ביצע
  את המעשים וכי הרכב היה ברשותה של אשתו בעת השוד. הוא אמר להם כי מן הראוי יהיה לחקור אותה. במהלך חקירתה טענה אשתו כי אכן היא זו שנהגה במכונית.

   

  בבקשת המעצר עד תום ההליכים נכתב כי רק מפני שהמזל לא שיחק לידיו ושותפו לא הצליחו לשדוד את כספי תחנת הרכבת, אלא כל שהצליחו לשים ידם עליו הוא תיק שחור וריק מתכולה. בפרקליטות רואים בחומרה רבה את העובדה שמדובר בעובד רכבת ישראל, שעשה שימוש במידע פנימי כדי לבצע שוד. עו"ד אורי קינן ואנה שכטמן, המייצגים את שטרית, אמרו: "לאחר שנלמד את חומר הראיות נוכל להגיב לגופו של העניין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עובד הרכבת בבית המשפט, היום
  צילום: ירון ברנר
  עו"ד קינן. לומדים את החומר
  מומלצים