שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  220 עובדי מרחב אבטחה לא קיבלו שכר
  מונה מפרק זמני לחברת השמירה והאבטחה הוותיקה לאחר שנקלעה לקשיים וסגרה את משרדיה ברמת גן. היקף החובות של החברה מגיע ל-16 מיליון שקל, מתוכם 6 מיליון שקל לעובדים ו-8 מיליון שקל לבנק הפועלים. חלק מהעובדים כבר קיבלו מכתבי פיטורים

  עובדי חברת השמירה והאבטחה הוותיקה "מרחב אבטחה", שהגיעו בימים האחרונים למשרדי החברה לברר מדוע מתעכב שכר חודש אוקטובר, נדהמו לגלות כי החברה סגרה את משרדיה ברמת גן.

   

   

  ל"ממון" נודע כי חברת "מרחב אבטחה שמירה ניקיון ושירותים" פנתה השבוע לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בבקשה למנות לה מפרק זמני. זאת לאחר שצברה חובות המוערכים ב-15.8 מיליון שקל. את החברה ייצגו עורכי הדין עמית לדרמן ואביתר קרמר ממשרד ד"ר שלמה נס.

   

  שופטת המחוזי בבאר-שבע, שרה דוברת, נעתרה לבקשת החברה, ומינתה את עו"ד עדי בראונשטיין ממשרד חיים צדוק למפרק זמני. החוב לעובדים מסתכם בכ-6 מיליון שקל, ואילו של החוב של החברה לבנק הפועלים מסתכם בכ-8 מיליון שקל.

   

  מרחב מעסיקה כ-220 מאבטחים ושומרים ברחבי הארץ, בהם 120 מאבטחים במוסדות שונים בירושלים, כולל בתי מלון ומוסדות חינוך. בשבועות האחרונים גילו העובדים כי כספים המגיעים להם מעוכבים וכך גם זכויות שונות שהם אמורים לקבל. גורמים בענף השמירה ציינו כי לאחרונה הופסקה גם חלוקת נשק למאבטחי החברה.

   

  אתמול קיימו העובדים כנס חירום בבית ההסתדרות בירושלים. "נאבק על השכר ועל הזכויות שלנו. נשארנו בלי כלום", אמרו העובדים, שחלק מהם קיבלו מכתבי פיטורים.

   

  יו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות, דני בן שטרית, והאחראית על ענף האבטחה והשמירה בהסתדרות בעיר, לוזן שעל, קיבלו את העובדים ושוחחו עמם. בשעות

  הערב זומנו העובדים לכנס חירום במהלכו נפגשו עם עורכי דין של ההסתדרות.

   

  בין העובדים שהגיעו אתמול לכנס היה גם אלי ברוקס (26) העובד זה שנה כמאבטח במלון "המלך שלמה" בירושלים: "בחודשים האחרונים היו בעיות של עיכוב במשכורת וקיבלנו שכר חלקי. אבל החודש לא קיבלתי בכלל משכורת. נציגים שלנו שנסעו למשרדי ההנהלה קיבלו הודעה שלא נקבל כלום כי החברה נסגרה. אנחנו לא יודעים מה לעשות, באנו לכאן לשמוע מה הזכויות שלנו. יש בינינו עובדים ותיקים ובעלי משפחות שלא קיבלו שכר. הם ממש בבעיה".

   

  אורלי (28), עובדת בחברה כמזכירה שלוש שנים: "אני בדיוק לפני לידה ולא קיבלתי שכר. אנחנו לא יודעים מה לעשות".

   

  יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים אמר אתמול כי כל העובדים יקבלו סיוע ראשוני מההסתדרות, גם אם הם לא חברים בה. "בשלב ראשון נסייע להם ונסביר להם את זכויותיהם. בהמשך נעמיד לרשותם ייעוץ משפטי של עורכי דין מומחים שילוו אותם בהליך עד שהם יקבלו את מה שמגיע להם", ציין בן שטרית.

   

  מנכ"ל חברת מרחב, משה שקד, סירב אמש להגיב.

   

  הידיעה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים