שתף קטע נבחר

זליכה: "האבטלה האמיתית בישראל - 30%"

בכנס כלכלי שהתקיים במרכז האקדמי רופין טען החשב הכללי באוצר לשעבר כי נתון האבטלה האמיתי גבוה מהנתונים הרשמיים. "הסטטיסטיקה סופרת רק את אלה שמחפשים כרגע עבודה בפועל - ולא את אלה שהתייאשו מלעשות זאת"

"המדיניות הכלכלית של ישראל היא מחולל העוני הגדול ביותר. בישראל יש 2.7 מיליון מקומות עבודה במקום 3.3 מיליון שאמורים להיות. כך שלמעשה האבטלה בישראל עומדת על 30%". כך אמר ד"ר ירון זליכה בכנס "אופורטוניזם כלכלי" שהתקיים אמש (ג') במרכז האקדמי רופין. זליכה שימש כחשב הכלכלי במשרד האוצר בשנים 2003–2007.

 

 

זליכה ציין כי הנתון האמיתי על שיעור האבטלה בישראל נעלם משום "שהסטטיסטיקה סופרת רק את אלה שמחפשים כרגע עבודה בפועל - ולא את אלה שהתייאשו מלעשות זה מכבר. המדיניות הכלכלית בישראל מייצרת פחות עבודה מכל מדינה מערבית אחרת ומתעדפת באופן ברור את החזקים", אמר. "יש להפסיק להאשים את הקורבנות".

 

עוד ביקר זליכה את מדיניות המיסוי של ישראל, שגובה מס נמוך מאוד על ההון ומס גבוה מאוד על העבודה. לדבריו, מדובר במדיניות שמעודדת עסקים גדולים שנטייתם היא להגדיל את ההון עצמי - במקום לעודד את העסקים הקטנים שנטייתם היא לייצור מקומות עבודה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירון זליכה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים