שתף קטע נבחר

בעשור: הוכפל מספר הדיווחים על פגיעה בילדים

מנתונים שהציגה המועצה לשלום הילד עולה, כי בשנה שעברה התקבלו 44,425 דיווחים על התעללות בילדים, לעומת 21,695 בשנת 1998. 97% מהתלונות מתבררות כמוצדקות

רובן המכריע של התלונות על התעללות בילדים - מתבררות כנכונות. כך עולה מנתונים שהוצגו היום (ד') בישיבה של הוועדה לזכויות הילד בכנסת, שציינה  20 שנה לחוק למניעת ההתעללות בקטינים וחסרי ישע, שקבע בין היתר את חובת הדיווח לפקיד הסעד או למשטרה על חשד לביצוע עבירה בקטין. כנראה שוב הדיון לא עניין את חברי הוועדה, כיוון שנכח בו רק ח"כ אחד - יו"ר הוועדה דני דנון.

 

מנתונים שהציג מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, עולה כי בעשור האחרון הוכפל מספר הדיווחים. ב-2008 התקבלו 44,425 דיווחים, לעומת 21,695 בשנת 1998. הקבוצה הגדולה של ילדים שטופלו בידי פקידי הסעד היא בגילאים 6-11. 97% מהדיווחים בשנה שעברה התבררו כנכונים. 55% מהילדים שעברו התעללות הם בנים.

 

אך בפועל לא כל התלונות מטופלות, כיוון שלמשרד הרווחה מחסור חמור בפקידי סעד ובחוקרי ילדים. לפי הנתונים האחרונים, בכל רגע נתון ממתינים לטיפול בערך 700 תיקים.

 

ד"ר קדמן אמר בדיון כי למרות שמתקבלים דיווחים רבים, יש להמשיך ולפעול בכדי

 להעניק לילדים את הטיפול לו הם זקוקים ולא להסתפק בדיווח בלבד: "יש לקדם בדחיפות את נושא הקצאת המשאבים".

 

פקידת הסעד הראשית במשרד הרווחה, חנה סלוצקי אמרה: "יש קבוצות בחברה הישראלית שמאוד סגורות וחובת הדיווח בהן מינימליסטית כמו במקרים האחרונים בחברה החרדית". היא פנתה למחוקקים ואמרה כי יש להמשיך ולהילחם למען הילדים ולחוקק חוק שיסייע לעובדים הסוציאליים לטפל בילדים ולהחמיר עונשים לפוגעים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
קדמן. "להקצות משאבים"
צילום: אמיר כהן
מומלצים