שתף קטע נבחר

קושנר: תיק שליט מתקדם; חמאס: שיחות נמרצות

ברנאר קושנר אמר באשר לעסקת שליט: "אנחנו יודעים שהיתה התקדמות". כאשר נשאל לגבי פגישתו עם האב נועם, השיב: "חלקנו את תקוותינו, שלדעתי - מוצדקות כעת יותר מבעבר". בכיר חמאס: ישראל מדליפה בגלל משבר של ממשלת נתניהו

שר החוץ של צרפת נשמע אופטימי כאשר נשאל היום (ד') לגבי האפשרות לשחרור החייל החטוף גלעד שליט, ואמר כי יש התקדמות - אך לא פירט מעבר לכך. המעורבות הצרפתית בתיק שליט נמשכת כמעט מאז שנחטף, בשל העובדה שהחייל מחזיק גם באזרחות צרפתית.

 

"אנחנו יודעים שהיתה התקדמות", אמר השר ברנאר קושנר, המבקר בירושלים, שעות לאחר שנפגש עם בני משפחת שליט. לדברי נועם שליט, הוא לא שמע בפגישה מידע משמעותי חדש.


קושנר ונועם שליט, היום. תקוות מוצדקות מתמיד (צילום: AP)

 

"התיווך הגרמני חיובי. אנחנו לא רוצים להפריע", אמר קושנר, שהתייחס גם לפגישה עם נועם שליט: "חלקנו את תקוותינו, שלדעתי - מוצדקות כעת יותר מבעבר".

 

כאמור, השר הבכיר לא פירט באשר לאותה רוח אופטימית, אך כמה שעות קודם לדברים פירסמה רשת החדשות האמריקנית בשפה הערבית, "אל חורה", כי העסקה נמצאת בשלב של "הסיכומים האחרונים". על פי הדיווח, המתבסס על "מקורות מהימנים", שליט צפוי להשתחרר "ערב חג הקורבן" שיחול ביום שישי הבא וזאת תמורת שחרורם של "מאות אסירים". 

 

"משלחת חמאס מנהלת שיחות אינטנסיביות"

לדעת בכיר חמאס בלבנון ואחד מראשי חמאס מחוץ לשטחים, אוסמה חמדאן, ישראל אחראית לפרסומים האחרונים. "ההדלפות הללו הן תוצאה של משבר בו נמצאת ממשלת נתניהו בימים אלו", הוא אמר.

 

בדברים שמסר לאתר אינטרנט המזוהה עם חמאס הדגיש חמדאן כי משלחת של בכירי הארגון מנהלת בימים אלו בדמשק שיחות מתמשכות ואינטנסיביות,

כדי להביא לסיכום על "עסקה מכובדת" אשר תכלול את כל תנאי הפלגים הפלסטינים. חמדאן ציין שלחמאס יש את הרצינות הנדרשת כדי לשחרר את האסירים, "ולסיים את הסבל שלהם". "חמאס לא תיגרר אחרי ההצהרות הציוניות", הוא אמר.

 

לדברי חמדאן, התיווך הגרמני הוא "רציני" ושואף בכל הדרכים להביא לסיכום העסקה. אולם, "הדבר קשור בממשלה הציונית שמשבשבת את ההתקדמות בשיחות, ולכן היא מעכבת את שחרור החייל שלה".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,242 ימים.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים