שתף קטע נבחר

אמו של גיא חבר נפגשה עם בכירים בצלב האדום

רינה חבר, שבנה גיא נעלם לפני 12 שנה, נפגשה השבוע עם מנכ"ל הצלב האדום ובכיר בממשל הצרפתי. היא ביקשה לנסות לקבל מידע מסוריה

אמו של גיא חבר, החייל שנעלם לפני 12 שנה, מנסה להשיג מידע על בנה בשוויץ ובצרפת. בג'נבה היא נפגשה עם מנכ"ל הצלב האדום ובצרפת עם בכיר בארמון האליזה. "הם הבטיחו לפעול בנושא כדי שנקבל מידע על גיא", היא אמרה היום (שבת) ל-ynet.

 

רינה חבר שבה אתמול מחו"ל, לאחר פגישות שקיימה בג'נבה על מנכ"ל הצלב האדום, אנגלו גניידינגר, ועם הממונה על המזרח התיכון בארגון. "סיפרתי להם על גיא ועל כך שהוא נעדר כבר 12 שנים. מטרת הפגישות היא לעלות שוב את סוגיית גיא. אמרתי שעכשיו יש סיטואציה טובה שבה נשיא סוריה, באשר אסד, וסוריה עצמה מציגים את עצמם כמדינה תרבותית ונאורה וזאת הזדמנות לבקש מידע על גיא - כל הזמן שדמשק לא מכחישה שהוא נמצא בסוריה".


רינה חבר בפגישתה בג'נבה

 

היא הוסיפה: "כאשר הסורים נשאלים הם עונים 'אנחנו נבדוק את הנושא'. התשובה הזאת נותנת קרן אור שהוא אכן נמצא בסוריה. גם כשג'ימי קרטר נפגש עם שר החוץ הסורי והציג לו את תמונת גיא התשובה הייתה 'אנחנו נבדוק את הנושא'".

 

לדברי רינה חבר, הפגישה עם נציגי הצלב האדום היתה בגיבוי משרד החוץ ונכח בה גם שגריר ישראל בשוויץ, רוני לשנו. "הם הבטיחו לי לפעול בנושא הזה בנחרצות. בנוסף אמרו לי כי תיק גיא מונח בפני נציגת הצלב האדום בסוריה, שתפעל בנושא כדל להביא מידע על גיא. הדברים שלהם מפיחים בנו תקווה שאולי סוף כל סוף הסורים יאשרו שגיא נמצא בסוריה, דבר שיהיה תפנית בהתנהלות דמש בנושא גיא".

 

חבר הוסיפה כי היא קיימה פגישה נוספת בצרפת עם בכיר בארמון האליזה. "אני מנועה מלפרט מה היה בפגישה ומי הבכיר, אבל גם מפגישה זו יצאתי מעודדת. אני מקווה שהפגישה הזאת תוביל לקבלת מידע על גיא".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רינה חבר. רוצה מידע
צילום: רענן בן-צור
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
גיא חבר. נעדר 12 שנה
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים