שתף קטע נבחר

נאמן יראיין וימליץ, השרים יבחרו אחד מארבעה

שר המשפטים יראיין את ארבעת המועמדים שזכו במרב הקולות בוועדת איתור היועץ, שהתפזרה ללא הכרעה. השר ברק, שהצעתו התקבלה, אמר: "מינוי היועץ המשפטי לממשלה חייב להיות לקדנציה מלאה, ללא פיצול בסמכויותיו במהלך הקדנציה"

לא ועדה, אלא שר המשפטים ימליץ על המועמד להחליף את מני מזוז: הממשלה אישרה בצהריים (יום א') את ההצעה של שר הביטחון, אהוד ברק, לפיה היועץ המשפטי לממשלה הבא ייבחר מתוך ארבעה המועמדים שקיבלו שלושה קולות בוועדת האיתור - עו"ד יהודה וינשטיין, פרופ' ידידיה שטרן, פרופ' דפנה ברק-ארז ועו"ד צבי אגמון.

 

 

הממשלה הסמיכה את שר המשפטים, יעקב נאמן, לראיין את הארבעה, ולהמליץ בפני השרים על אחד מהם. אם יחליט נאמן כי אף אחד מהם אינו מתאים, אז ההחלטה תחזור לממשלה.


זה שימליץ וזה שיוצא. נאמן ומזוז (צילום: אריאל ירוזולימסקי)

 

במהלך הישיבה אמר יו"ר מפלגת העבודה, השר אהוד ברק, כי "העבודה תתמוך במינוי היועץ, אך ורק אם יהיה אחד מארבעת המועמדים שיומלצו על ידי ועדת אור". הוא הוסיף כי "עבודתה של ועדת אור מצטיירת לא טוב. יש להפיק לקחים ברוח הדברים שאמר השר בני בגין, לפיהן יש לתקן את כללי ההצבעה בוועדה."

 

השר ברק ציין כי: "נוצרה רגישות ציבורית גבוהה ומוצדקת לשקיפות וחוסר פניות של הממשלה בתהליך בחירת היועץ."

הוא חזר על עמדתו לפיה, "מינוי היועץ המשפטי לממשלה חייב להיות לקדנציה מלאה, ללא פיצול בסמכויותיו במהלך הקדנציה".

 

מוקדם יותר אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בישיבת שרי הליכוד כי בשל התפזרות הוועדה לאיתור יועץ משפטי, הממשלה תיישם מנגנון פעולה, במסגרתו שר המשפטים הוא זה שמציע המועמד לתפקיד. לא כל השרים אוהבים את העובדה שרק ארבעה מועמדים יעמדו לבחירה. השרה לימור לבנת תמכה ברעיון לאפשר ליותר מועמדים להתמודד על התפקיד. השר גלעד ארדן מתח ביקורת חריפה על פסילתם של שאר המועמדים. לדבריו, "חלק מהפסילות בוועדה היו בגלל שייחסו שיוך כזה או אחר למועמדים שנפסלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק בישיבת הממשלה
צילום: אריאל ירוזולימסקי
מומלצים