שתף קטע נבחר

אושר: אלמנות צה"ל שנישאו יוסיפו לקבל גמלה

לאחר שההצעה עברה סופית בכנסת ללא מתנגדים, אמר ח"כ אורי אריאל: "זה סוף לאומללות של האלמנות, ולא פחות מזה - של היתומים"

בשורה לאלמנות צה"ל: הכנסת אישרה הערב (יום ב') בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק הקובעת, כי אלמנות צה"ל שנישאו מחדש ימשיכו לקבל את הגמלה שניתנה להן ובכך להשוות את מעמדן לאלו שלא נישאו שוב. 84 חברי כנסת תמכו בהצעה, שעברה ללא מתנגדים ונמנעים.

 

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר לפני ההצבעה: "עשרות שנים אני מלווה את אלמנות הטובים שבחבריי, ושמח איתן אם וכאשר הן מצליחות לכונן חיים שלמים יותר בתוך הכאב עם בן זוג. מערכת הביטחון ומדינת ישראל כולה חבים חוב מוסרי לאלמנות וליתומים. את התגמול שאנו מעניקים להן יש לראות לא רק ככלי סיוע, אלא בעיקר כביטוי הוקרה ערכי למי ששילמו ביקר מכל, ומי שעולמן נופץ לרסיסים - האלמנות שנותרו לבד עם המשא הנורא על כתפיהן והיתומים שנאלצים לגדול בלי אב".

 

אחד מיוזמי החוק, ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי), אמר לאחר אישור החוק: "קיבלתי בשנה האחרונה מספר טלפונים מכמה אלמנות צה"ל, ששאלו אותי האם להתחתן או להמתין עד שיהיה חוק. כשעניתי בכיתי ונשבעתי שהחוק הזה בעזרת ה' יעבור. ותודה לחברי הבית על ההצבעה המאסיבית ללא מתנגדים, שמתקנת את העוול הנורא הזה. ההחלטה הביאה סוף לאומללות של האלמנות ולא פחות מזה של היתומים".

 

ח"כ יואל חסון (קדימה) ציין כי "בעיני זהו חוק הדגל שהיתה לי הזכות להוביל ולקדם.

 היום תוקן עוול של שנים שנעשה לאלמנות צה"ל שביקשו לשקם את חייהן ולא יכלו". יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, ח"כ חיים כץ (ליכוד), אמר: "נפלה בחלקנו הזכות לתקן עוול היסטורי שגרמה המדינה לאלמנות צה"ל. אני מנצל הזדמנות זאת לבקש מכן אלמנות צה"ל - סליחה. סליחה על העוול שנגרם לכן במשך כל השנים ולאחל לכן הצלחה בדרך החדשה". לפני ההצבעה שאל ח"כ דני דנון (ליכוד) האם הוא יכול להצביע - כיוון שהחוק יחול גם על אמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
הפגנה של אלמנות צה"ל. ארכיון
צילום: עטא עוויסאת
חסון. גאה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים