שתף קטע נבחר

שיחה חינם למספרי 1-800 - גם מהסלולרי

מסוף מרס 2010 החיוג למספרי 1-800 יהיה בחינם גם מטלפון נייד, זאת בהשוואה לחיוב של 22 אגורות לכל דקת שיחה כיום

שירותי חיוג למספרי 1-800 יהיו בחינם גם מהטלפונים הניידים החל מ-28 במרס 2010. כך עולה מתקנה חדשה שפרסם היום (ד') משרד התקשורת. ההסדר החדש ייכנס לתוקף לאחר שייערכו תיקוני רישיון וייקבעו תקנות המסדירות את התשלומים בין כלל המפעילים, ולאחר היערכות מתאימה של המפעילים.

 

 

שירות "שיחת חינם למתקשר", באמצעות חיוג למספרי 1-800 או 1-801, ניתן ללא תשלום לכל מי שמתקשר מרשת נייחת בלבד. לעומתם, מי שמתקשר מרשת סלולרית משלם עבור השירות סכום של עד 22 אגורות (לא כולל מע"מ) לכל דקת שיחה. עם כניסתה של התקנה החדשה לתוקף כל מתקשר מרשת נייחת או סלולרית לכל מספרי הטלפון עם הקידומת 1-800/01 - לא יחויבו בתשלום. 

 

במשרד התקשורת ציינו כי מאחר שבמקור הושק שירות 1-800 כשירות שיחת חינם ברשת נייחת, צרכנים רבים סברו בטעות כי שירות 1-800 הוא שירות חינם למתקשר, בין אם ביצע את השיחה מרשת נייחת בין אם מרשת סלולארית. עובדה זו גרמה לחוסר שקיפות עבור מנוי המתקשר מרשת סלולרית, ומשרד התקשורת החליט לטפל בבעיה זו.

 

במשרד התקשורת גם מצפים כי ההחלטה החדשה תגביר את התחרות בענף: עד כה סיפקו את השירות לבתי עסק חברת "בזק" ומפעילים פנים ארציים נייחים בלבד. במשרד התקשורת מציינים כי כניסתה לתוקף של התקנה החדשה תאפשר לכלל המפעילים הנייחים והסלולריים לספק את השירות.

 

ומה לגבי מספרי 1-700?

הבעיה לגבי שיחה למספרי 1-700 נותרת בעינה. עלות שיחה למספר 1-700 היא של שיחה רגילה עד 3.5 דקות. לאחר מכן, בעל העסק משלם את עלותה, כלומר הופכים את כיוון החיוב. אבל, ברגע שמתקשרים מטלפון סלולרי למספר 1-700, המתקשר משלם את עלות כל השיחה לחברה הסלולרית.

 

שימו לב, שלא כל המספרים המיוחדים הם חינמיים. מספר מקוצר עם כוכבית (או 1-222 לטלפונים שאינם מאפשרים חיוג עם כוכבית) הוא מספר שעלות השיחה אליו היא רגילה, וכך גם עלות השיחה למספרי 1-599.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
עכשיו זה חינם באמת
צילום: index open
מומלצים